«Трьох кримських політв'язнів етапували до СІЗО з нелюдськими умовами» — Семедляєв

Новини
Хельга Полтавка
13 Січня 2021, 12:32
Хельга Полтавка
13 Січня 2021, 12:32

Засуджених до тривалих термінів покарання кримських татар — фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва і Рустема Емірусеїнова етапували з Ростовського СІЗО до Новочеркаська, де тримують у нелюдських умовах.

Про це заявив адвокат Едем Семедляєв, повідомляє«Кримська солідарність».

Підсудних у «справі Хізб-ут-Тахрір» Рустема Емірусеїнова, Ескендера Абдулганієва й Арсена Абхаїрова етапували з Ростовського СІЗО до Новочеркаська, — повідомив адвокат.

За його словами, підзахисних Арсена Абхаїрова й Ескендера Абдулганієва тримають у жахливих умовах.

«Обидва скаржаться на жахливі умови тримання. Обидва говорили, що в камерах дуже холодно, дуже вогко, на стінах грибок, взагалі найжахливіші умови з усіх СІЗО, в яких вони побували», — повідомив адвокат.

Як зазначив адвокат, Абдулганієв попросив перевести його в карцер, знаючи, що там умови тримання набагато кращі, але йому в цьому відмовили.

Окрім того, Ескендеру Абдулганієву з 4 грудня і дотепер не видали ковдру і він вкривається одягом. До того ж у камері, в якій тримають чотирьох людей, унітаз тріснув, зламаний навпіл.

Нагадаємо, що у Ростові-на-Дону громадянам України — фігурантам «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Енверу та Різі Омеровим, а також Айдеру Джеппарову було оголошено вирок.

Україна розслідує незаконне затримання 120 кримських татар на Керченському мосту. Санкція статті передбачає відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п'яти років.

Увечері, 11 січня, під виглядом перевірок документів та автомобілів, 120 представників кримськотатарського народу були незаконно затримані окупаційними «правоохоронцями» з метою недопущення їхньої присутності на судовому засіданні щодо «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» в Ростові-на-Дону, — повідомляє прокуратура АРК.

Нагадаємо, фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» затримали 14 лютого 2019 року, відтоді вони встигли побувати у Сімферопольському і Ростовському СІЗО.

Як повідомляли «Кримські новини», російський прокурор просить фігурантам «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» призначити від 16 до 18 років колонії посиленого режиму.