Трьох фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» перевезли в інше СІЗО — Курбедінов

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
01 Лютого 2021, 14:22
Тетяна Нікішина
01 Лютого 2021, 14:22

Трьох фігурантів алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» Ленура Халілова, Ельдара Кантімірова і Руслана Нагаєва перевезли із СІЗО-1 в СІЗО-5 російського Ростова-на-Дону, через що призначене на понеділок, 1 лютого, судове засідання в Південному окружному військовому суді не відбулося. Про це повідомляє громадська ініціатива «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

Сьогодні судове засідання не відбулося. Як пояснив головуючий суду, була подана заявка в слідчий ізолятор. Але в якийсь момент дізналися, що наших підзахисних перевели в інше СІЗО. Зокрема, Халілова, Нагаєва і Кантімірова перевели в СІЗО-5, а Месутов залишився в СІЗО-1. У зв'язку з цим суд не встиг зробити нову заявку, тому перенесли судове засідання на 9, 10 і 11 лютого, — повідомив Курбедінов.

На наступних судових засіданнях сторона звинувачення продовжить надавати докази, зокрема прослуховуватимуться аудіофайли зустрічей, які були записані таємно ФСБ Росії, додав захисник.

Арестованного председателя независимой мусульманской общины «Алушта» Ленура Халилова, Эльдара Кантимирова и Руслана...

Posted by Крымская солидарность on Monday, February 1, 2021

10 червня 2019 року в Криму в Алушті затримали чотирьох кримських татар — Руслана Нагаєва та Ельдара Кантімірова, у селі Малий Маяк — Руслана Месутова, у селі Ізобільне — Ленура Халілова, голови місцевої релігійної громади «Алушта». Так з'явилися четверо фігурантів так званої алуштинської «справи Хізб ут-Тахрір» — ісламської політичної партії, яка в Росії заборонена з 2003 року. На території України і більшості країн світу організація чинна без обмежень на рівні національних законодавств, нагадує «Кримска солідарність».

23 вересня 2020 року правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір» Ельдара Кантімірова, Руслана Месутова, Руслана Нагаєва і Ленура Халілова політичними в'язнями і зажадав їхнього негайного звільнення.

МЗС України висловило протест у зв'язку з арештами у Криму, а також закликало посилити політичний, економічний і санкційний тиск на Росію.

Як повідомляли «Кримські новини», засуджених до тривалих термінів покарання кримських татар — фігурантів «красногвардійської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Арсена Абхаїрова, Ескендера Абдулганієва і Рустема Емірусеїнова етапували з Ростовського СІЗО до Новочеркаська, де тримають у нелюдських умовах.