Трофічні виразки і головний біль — політв’язень Яцкін потребує негайної меддопомоги

Новини України та світу
Ірина Требунських
15 Липня 2021, 17:
Іван Яцкін
Ірина Требунських
15 Липня 2021, 17:

У кримчанина Івана Яцкіна, якого окупанти звинуватили у начебто «державній зраді», загострилося хронічне захворювання ніг. Про це на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

У Яцкіна загострилося запалення судин на ногах, що призвело до трофічних виразок. Також він постійно страждає від нестерпного головного болю.

При цьому окупаційна «адміністрація» СІЗО-1 у Сімферополі, де тримають політв’язня, ігнорує його потребу в негайній медичній допомозі.

Бездіяльність адміністрації є грубим порушенням Європейської конвенції з прав людини і Мінімальних стандартних правил поводження із в’язнями. Європейський суд з прав людини неодноразово наголошував, що ненадання необхідної медичної допомоги є катуванням, — йдеться у публікації.

Також Денісова закликала російську омбудсменку Тетяну Москалькову вжити заходів, щоб негайно надати в повному обсязі екстрену медичну допомогу Яцкіну.

«Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на факти порушення прав та вжити всіх можливих заходів, аби припинити тортури стосовно українських громадян у місцях несвободи Росії», — додала Денісова.

Раніше про самопочуття Івана Яцкіна повідомив політв’язень Владислав Єсипенко, якого окупанти також незаконно арештували і тримають в СІЗО у Сімферополі.

Окупаційний «Верховний суд Криму» засудив Івана Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму з обмеженням в один рік.

Як передавали «Кримські новини», адвокат Микола Полозов розповів про умови тримання Івана Яцкіна після оголошення «судом» вироку.

«Кримські новини» писали, що після арешту Яцкіна перевезли з Криму до Москви. Російські силовики чинили на кримчанина сильний психологічний тиск. Взимку співробітники московського СІЗО «Лефотово», де окупанти тримали кримчанина, змусили його майже годину стояти на морозі у -14 градусів без сезонного одягу та взуття. Це завдало шкоди здоров'ю українця.