«Тренувався перед запливом в пам’ять депортації кримських татар» — Софяник проплив від Очакова до Одеси за 20 годин

Новини
Ірина Требунських
20 Серпня 2020, 18:43
Ірина Требунських
20 Серпня 2020, 18:43
Олег Софяник

Плавець-марафонець Олег Софяник, який нещодавно залишив територію окупованого Криму та оселився на материковій частині України, проплив більше 60 кілометрів за 20 годин. Як він розповів «Кримським новинам», це було тренування перед запливом у Босфорі, який заплановано наступного тижня.

Софяник виплив з Очакова (Миколаївська область) о п’ятій годині вечора, і вже о 13:35 наступного дня приплив на пляж Григорівки під Одесою. Плив здебільшого брасом, під кінець перейшов на батерфляй.

Це був екстремальний заплив — без супроводу, адже рішення було спонтанним. Зателефонували друзі, запросили до Одеси. Тож я й вирішив перед запланованими великими запливами потренуватися таким чином, — розповів Софяник.

Вже наступного тижня плавець-марафонець планує заплив у протоці Босфор. Цей заплив, організований під егідою Меджлісу кримськотатарського народу до Дня незалежності України, Софяник присвячує пам’яті депортованих у 1944 році кримських татар. «Я хочу знову і знову звертати увагу світової спільноти на ті злочини, що чинить Росія в окупованому Криму. Мою сім’ю окупанти досі утримують на півострові», — пояснив він.

Софяник додав, що задля привернення уваги до питання деокупації Криму вже у вересні планує перепливти Чорне море: від Одеси до Стамбулу.

Нагадаємо, що Олег Софяник на початку літа залишив анексований Крим та оселився на Дніпропетровщині. Натомість його дружина та однорічний син намагалися виїхати до нього 19 червня, але окупаційна влада їх не випустила з півострова.

Пізніше Софяник заявив, що російська ФСБ чинить тиск на його родину.