«Трава пробиває землю». У Варшаві показали спектакль, присвячений кримським татарам в окупованому Криму | QHA media
Культура
13 Червня 2019, 11:26

«Трава пробиває землю». У Варшаві показали спектакль, присвячений кримським татарам в окупованому Криму

Закрити

«Трава пробиває землю» — під такою назвою у столиці Польщі Варшаві відбувся показ театральної вистави, присвячений трагедії кримськотатарського народу після російської окупації Криму.

Вистава була організована за підтримки Центру культури кримських татар у Варшаві, передає Укринформ.

Режисером вистави виступила Галина Джикаєва — кримська татарка, яка залишила Крим після його анексії.

Для мене цей спектакль — це також спосіб виразити свій біль і неспокій з приводу того, що зараз відбувається в Криму, — розповіла Джикаєва.

За її словами, спеціально для цього перформансу черепашник був привезений з півночі Криму, і невеликі камінчики — із Судака.

Ракушняк — це основний будівельний матеріал, з якого кримські татари будували свої будинки після повернення на батьківщину із сталінської депортації до Середньої Азії. Тому він є символом дому, якого зараз намагається позбавити кримських татар російська окупаційна влада.

Джикаєва на своїй сторінці у Facebook зазначила, що держструктури не підтримали фінансово проект, і поїздка до Польщі стала можливою за рахунок акторів київського PostPlayТеатру Дениса і Яни Гуменних, які стали героями спектаклю у Варшаві.

Після нашого перформансу польський глядач ледве стримував емоції. І не стримував також. Стільки щирих слів подяки від…

Опубліковано Galina Dzhikaeva Середа, 12 червня 2019 р.

Раніше голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Польща найближчим часом може визнати депортацію кримських татар 1944 року геноцидом.

Дивитись ще: