Трамп переніс саміт G7 на осінь та знову пропонує запросити Росію | QHA media
31 Травня 2020, 13:50

Трамп переніс саміт G7 на осінь та знову пропонує запросити Росію

Закрити

Президент США Дональд Трамп відклав саміт «Великої сімки» та планує розширити його за рахунок Росії, Індії, Австралії та Південної Кореї. Про це повідомляє The Guardian.

Передбачається, що саміт відбудеться у Вашингтоні або у вересні приблизно під час щорічного засідання Генасамблеї ООН у Нью-Йорку або після президентських виборів у США в листопаді.

Я відкладаю це, бо не відчуваю, що G7 належним чином представляє, що відбувається у світі, — сказав Трамп.

Також Трамп заявив, що G7 у нинішньому форматі представлена «застарілим переліком країн», тому хоче розширити список країн, запросивши Австралію, Росію, Південну Корею та Індію.

Як повідомляло QHA media, у Білому домі планували провести очну зустріч лідерів «Великої сімки» наприкінці червня у Вашингтоні, незважаючи на пік захворюваності на COVID-19 в країні.

У 2014 році Росію вигнали з G8 за анексію Криму, агресію проти України і війну на Донбасі, а саміт, який планували провести у червні того ж року в Сочі, скасували.

У грудні 2019 року Палата представників Конгресу США підтримала резолюцію, якою закликала не повертати Росію до «Великої сімки» (G7), зокрема, через окупацію Криму і війну на Донбасі.