Трамп переніс саміт G7 на осінь та знову пропонує запросити Росію

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Травня 2020, 13:50
Ірина Требунських
31 Травня 2020, 13:50

Президент США Дональд Трамп відклав саміт «Великої сімки» та планує розширити його за рахунок Росії, Індії, Австралії та Південної Кореї. Про це повідомляє The Guardian.

Передбачається, що саміт відбудеться у Вашингтоні або у вересні приблизно під час щорічного засідання Генасамблеї ООН у Нью-Йорку або після президентських виборів у США в листопаді.

Я відкладаю це, бо не відчуваю, що G7 належним чином представляє, що відбувається у світі, — сказав Трамп.

Також Трамп заявив, що G7 у нинішньому форматі представлена «застарілим переліком країн», тому хоче розширити список країн, запросивши Австралію, Росію, Південну Корею та Індію.

Як повідомляло QHA media, у Білому домі планували провести очну зустріч лідерів «Великої сімки» наприкінці червня у Вашингтоні, незважаючи на пік захворюваності на COVID-19 в країні.

У 2014 році Росію вигнали з G8 за анексію Криму, агресію проти України і війну на Донбасі, а саміт, який планували провести у червні того ж року в Сочі, скасували.

У грудні 2019 року Палата представників Конгресу США підтрималарезолюцію, якою закликала не повертати Росію до «Великої сімки» (G7), зокрема, через окупацію Криму і війну на Донбасі.