Терорист, який розстрілював людей у двох мечетях Нової Зеландії, визнав у суді свою провину | QHA media
26 Березня 2020, 17:53

Терорист, який розстрілював людей у двох мечетях Нової Зеландії, визнав у суді свою провину

Закрити
Брентон Таррант Фото: Associated Press

Австралієць Брентон Таррант, який у березні 2019 року влаштував розстріл у двох мечетях Крайстчерча, визнав на суді свою провину у вбивстві 51 людини. Також 29-річний Таррант визнав замах на вбивство ще 40 людей та одне обвинувачення в тероризмі, повідомляє BBC.

Скорочене засідання відбулося у Вищому суді в місті Крайстчерч у четвер, 26 березня. Наразі Нова Зеландія перебуває на карантині через спалах коронавірусу, тож ніхто з представників громадськості не був допущений до слухань. Таррант з Нового Південного Уельсу (Австралія), а також його адвокати долучилися до засідання через відеозв’язок.

Прикро, що обмеження через COVID-19 не дозволяють потерпілим та їхнім родичам бути присутніми, коли підсудний визнає провину, — прокоментував суддя Камерон Мандер.

Суд з оголошенням рішення за 92 звинуваченнями має відбутися орієнтовно в червні цього року. Тарранту можуть дати довічний термін без права дострокового звільнення. Так він може стати першою людиною, якій суд Нової Зеландії виніс подібний вирок.

Як повідомляло QHA media, 15 березня 2019 року і озброєні люди увійшли в дві мечеті «Аль-Нур» у місті Крайстчерч (Нова Зеландія) і відкрили вогонь по людях. Ще один теракт стався у передмісті Лінвуд. Людина, яка розстрілювала людей у мечеті міста Крайстчерч, фільмувала свій теракт на телефон і транслювала його в прямому ефірі у соцмережах.

У «маніфесті» терориста, який вбив і поранив мусульман у двох мечетях у Новій Зеландії, згадувалась Україна. «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні», — погрожував терорист. Тобто його погрози були адресовані й мусульманам України.

Дивитись ще: