Тема нових обшуків і арештів в окупованому Криму пролунала на зустрічі Джемілєва та Умєрова з міністром оборони Туреччини

Новини
Ольга ПолтавкаQHA
10 Липня 2020, 14:45
Ольга ПолтавкаQHA
10 Липня 2020, 14:45

Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар в рамках офіційного візиту до Києва зустрівся з лідером кримськотатарського народу, депутатом Верховної Ради Мустафою Джемілєвим і народним депутатом, делегатом Курултаю кримськотатарського народу Рустемом Умєровим. Про це Умєров повідомив у Facebook.

Під час зустрічі Акара поінформували про порушення прав корінного народу кримських татар в окупованому Криму.

Ми розповіли міністру оборони Туреччини про останні події в окупованому Криму, зокрема про обшуки і нові арешти. На сьогоднішній день більше 120 кримських татар знаходяться під арештом в тюрмах Криму та Росії. Ці дані ми передавали через МЗС України в посольство Туреччини, підкреслив Умєров.

Обшуки в окупованому Криму 7 липня 2020 року

За його інформацією, турецька делегація пообіцяла передати ці дані керівництву Туреччини.

На зустрічі політики також говорили про економічну ситуацію в Україні та інфраструктурні проєкти будівництво Соборної мечеті в Києві та близько тисячі будинків для кримських татар.

«Сподіваємося, що наші країни будуть співпрацювати у військово-технічному аспекті, тому що Туреччина є сильним союзником на Чорному морі, для безпеки України в наших добросусідських відносинах», сказав Умєров.

UA/TR/ENРазом із лідером кримськотатарського народу Мустафа ага Джемілєвим Mustafa Jemilev провели зустріч з Міністром...

Опубліковано Rustem Umerov Пʼятниця, 10 липня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», в тимчасово окупованому Криму 7 липня з 4 години ранку російські силовики провели обшуки та затримання кримських татар. Шістьох осіб забрали в «управління ФСБ» у Сімферополі. Прокуратура АР Криму відкрила кримінальне провадження через незаконні обшуки у кримчан на анексованому півострові з боку окупаційної ФСБ.