«Танки біля житлових будинків, траншеї та міни на ділянці розведення сил» — ОБСЄ на Донбасі зафіксувала порушення Росією Мінських домовленостей

Новини України та світу
Ірина Требунських
22 Травня 2020, 16:01
Ірина Требунських
22 Травня 2020, 16:01

Українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін зафіксувала низку порушень домовленостей з боку російських незаконних збройних формувань. Про це повідомляє штаб Об’єднаних сил.

Згідно з інформацією звіту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, на полігоні поблизу населеного пункту Новоселівка Донецької області було зафіксовано п’ять танків Т-72 і три 122-мм самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика». Такі ж шість гаубиць зафіксували неподалік житлових будинків у селищі Комісарівка Луганської області.

Російські окупанти, порушуючи лінії відведення важкого озброєння, свідомо розміщують озброєння та військову техніку у житлових кварталах тим самим наражаючи на небезпеку мирних мешканців, — зазначають у штабі ООС.

На непідконтрольних уряду України територіях на ділянці розведення в районі Золотого було виявлено 20 протитанкових мін ТМ-62, оцінених як частина більшого мінного поля з близько 500 протитанкових мін збройних формувань РФ. Поблизу ділянки розведення в районі Петрівського помітили 76 протитанкових мін.

Окупаційні війська систематично перешкоджають діяльності СММ ОБСЄ. Патруль місії озброєні російські окупанти знову не пропустили поблизу мосту біля Станиці Луганської, посилаючись на начебто протидію розповсюдженню COVID-19.

#ООС #операція_ОС_СЦКК #Ukraine_army #Joint_Forces_OperationУкраїнська сторона Спільного центру з контролю та...

Опубліковано Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation Четвер, 21 травня 2020 р.

У звіті СММ ОБСЄ за 21 травня зазначається, що у межах ділянки розведення виявлено 10-метрове продовження дерев’яної конструкції, яка накриває частину існуючої траншеї, а також нові панелі на даху критої позиції для транспорту. Вперше зафіксували й подовження на три метри існуючої траншеї у межах ділянки розведення. За оцінкою, усе це належить незаконним збройним формуванням.

Як повідомляло QHA media, Німеччина і Франція звинуватили «владу» окупованого Донбасу в перешкоджанні роботі спостерігачів ОБСЄ під прикриттям пандемії коронавірусу.