«Так не називаємо, це занадто важке слово» — президент Казахстану не вважає Крим анексованим | QHA media
04 Грудня 2019, 13:26

«Так не називаємо, це занадто важке слово» — президент Казахстану не вважає Крим анексованим

Закрити

«Ми не називаємо те, що сталося в Криму, анексією. Те, що сталося, те сталося», — заявив обраний у червні цього року президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в інтерв’ю DW.

За його словами, «анексія» — це занадто важке слово стосовно Криму.

Токаєв додав, що влада Казахстану не відчувала страху після подій в Україні у 2014 році, оскільки спочатку «вірила в мудрість, порядність російського керівництва».

На його думку, мінські перемовини взагалі були розпочаті з ініціативи експрезидента Казахстану Нурсултана Назарбаєва.

Image result for Касым-Жомарт Токаев"

Правда, він тоді запропонував Астану, але в силу логістики і віддаленості від Європи було вирішено проводити ці перемовини у Мінську. На сьогодні Мінські угоди, по суті, є єдиним правовим документом, який може привести в кінцевому рахунку до врегулювання так званого українського конфлікту, — стверджує Токаєв.

Відзначимо, 18 жовтня українська діаспора з Казахстану відмовилася брати участь в круглому столі на території анексованого Криму під назвою «Співпраця українців Криму зі співвітчизниками за кордоном». У посольстві України в Казахстані повідомили, що українська громада «виступала і продовжує виступати за територіальну цілісність України і ніяких контактів з окупаційною владою АР Крим не підтримує».

Касим-Жомарт Токаєв переміг на позачергових виборах президента Казахстану 10 червня набравши 70,76% голосів виборців.

Після проведення виборів у Казахстані затримали близько 700 осіб за участь у мітингах проти ймовірних фальсифікацій підсумків голосування. Правозахисники і очевидці повідомляли про факти жорстокого поводження поліцейських із затриманими на протестах.

Дивитись ще: