Світовий конгрес українців закликав підтримати петицію проти Nord Stream-2

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Травня 2021, 12:
Ірина Требунських
31 Травня 2021, 12:

Світовий конгрес українців (СКУ) створив петицію, в якій закликає уряд і демократичні партії Німеччини запровадити мораторій на подальше будівництво російського газогону «Північний потік-2».

Як повідомляє пресслужба СКУ, ініціатором петиції став німецький аналітичний центр Zentrum Liberale Moderne.

У петиції зазначається, що слід вивчити вплив газогону на клімат і природнє середовище, стратегічні наслідки «Північного потоку-2» для безпеки країн.

Президент СКУ Павло Ґрод підкреслив, що цей мораторій дозволить вибудувати єдину європейську позицію.

Він дасть чіткий сигнал російському керівництву, що існують наслідки за постійні порушення міжнародного законодавства та підрив основ європейського правопорядку, — зазначив Ґрод.

У петиції також наголошується, що газогін Nord Stream-2 підриває трансатлантичні відносини, конфліктує з новими європейськими кліматичними цілями та суперечить меті спільної зовнішньої енергетичної політики ЄС.

«СКУ закликає всі українські та східноєвропейські громади, а також усіх друзів України підтримати цей заклик та закликати свої уряди підтримати мораторій щодо Nord Stream-2», — заявив Ґрод.

Долучитися і читати текст петиції: українськоюанглійськоюнімецькою.

Нагадаємо, що попри санкції у компанії Nord Stream 2 AG, яка займається будівництвом російського газопроводу «Північний потік-2», заявили про відновлення робіт з прокладання труб у німецьких водах.

Як повідомляли «Кримські новини», народні депутати Верховної Ради проголосували за проєкт постанови №5520 щодо звернення до Конгресу США. Вони просять запровадити санкції проти газопроводу «Північний потік-2».