Сутички на киргизько-таджицькому кордоні: загинули 13 людей, тисячі були евакуйовані

Новини України та світу
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 12:05
Хельга Полтавка
30 Квітня 2021, 12:05

Внаслідок зіткнень на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном загинули 13 людей, тисячі були евакуйовані. Загалом у результаті інциденту постраждало 134 особи, двоє з них перебувають у важкому стані.

Як повідомляє АКИpress, про це заявила пресслужба міністерства охорони здоров'я і соцрозвитку Киргизстану.

Ситуація стрімко загострилася, що призвело до перестрілки киргизьких і таджицьких сил, розташованих у прикордонні, — йдеться у повідомленні.

Пізно ввечері 29 квітня міністерства закордонних справ двох країн оголосили, що вони погодилися на припинення вогню і відведуть війська, врегулювавши конфлікт дипломатичним шляхом.

Місцева влада заявила, що 13 500 киргизів також були евакуйовані з прикордонних сіл.

Таджицьких військових звинуватили у використанні мінометів для взяття водозабору під свій контроль.

Киргизька поліція звинуватила в ескалації таджицьких громадян, заявивши, що вони відкрили стрілянину по військовій частині, розташованій у селі Кок-Таш, а також надійшли повідомлення про стрілянину з таджицької сторони біля киргизького села Ак-Сай», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що прикордонна служба Таджикистану відкинула інформацію Киргизстану, заявивши, що киргизькі військовослужбовці першими відкрили вогонь у бік таджицьких прикордонних підрозділів біля водорозподільного центру, розташованого на території, на яку претендує таджицька влада.

Таджикистан, держава з жорстким контролем над інформацією, більш стримано оцінює масштаби постраждалих, повідомляючи, що лише двоє громадян їхньої країни отримали вогнепальні поранення і були доставлені в лікарню 29 квітня, а ще семеро місцевих жителів постраждали під час зіткнень.

Як відомо, чимало прикордонних районів у Центральній Азії були предметом суперечок після розпаду Радянського союзу, що часом супроводжувалося збройними сутичками.

Нагадаємо, 28 квітня між жителями прикордонних сіл в районі спірного водорозподільного пункту «Головний» сталися сутички, вони закидали один одного камінням. Прикордонна служба Киргизстану заявила про стрілянину між військовослужбовцями двох країн.

Як повідомляли «Кримські новини», прикордонні війська і спецназ МВС Таджикистану 29 квітня почали масовий обстріл, у тому числі з мінометів, кулеметів і автоматів водозабору «Головний», розташованого у селі Кок-Таш Баткенського району Киргизстану.