Суд заочно заарештував ексзаступника глави СБУ Тоцького — одного з організаторів спроби зачистки Євромайдану

Новини України та світу
Ігор ЗайцевQHA
17 Квітня 2020, 17:35
Ігор ЗайцевQHA
17 Квітня 2020, 17:35

Сьогодні, 17 квітня, Печерський районний суд Києва заочно заарештував колишнього першого заступника глави СБУ та керівника Антитерористичного центру СБУ під час Революції гідності Володимира Тоцького.

Його підозрюють у причетності до організації вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів проти активістів Євромайдану у лютому 2014 року, повідомилив Офісі генпрокурора.

Рішення суду про обрання запобіжного заходу дозволить прокурорам розпочати процедуру екстрадиції підозрюваного та дасть можливість застосування процедури спеціального досудового розслідування і заочного засудження, оскільки колишній посадовець переховується від слідства та суду за межами України і оголошений у розшук, - йдеться у повідомленні.

У зазначеному кримінальному провадженні розслідуються обставини організації Віктором Януковичем перевищення влади та службових повноважень колишнім керівництвом правоохоронних органів з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників в центральній частині Києва у лютому 2014 року.

Головою СБУ у 2013-2014 роках був Олександр Якименко, який наразі переховується в Росії. Першим заступником голови СБУ був Володимир Тоцький. З 12 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року він очолював Антитерористичний центр СБУ.