Суд залишив під арештом колишнього кримського суддю Чорнобука | QHA media
14 Березня 2019, 17:21

Суд залишив під арештом колишнього кримського суддю Чорнобука

Закрити

Екс-голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук, підозрюваний у державній зраді, залишається під вартою.

Про це повідомила прокуратура АРК.

Київський апеляційний суд відмовив у клопотанні сторони захисту і залишив без змін запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому голові Апеляційного суду АР Крим, який підозрюється у скоєнні дій передбачених ч.1 ст.111 КК України (державна зрада).

КОЛИШНЬОГО ГОЛОВУ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ АР КРИМ ЗАЛИШЕНО ПІД ВАРТОЮСьогодні, 14 березня 2019 року, Київський апеляційний…

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Четвер, 14 березня 2019 р.

5 листопада 2018 року Валерія Чорнобука заарештували на два місяці за підозрою у державній зраді. На момент окупації Криму він очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю ЗМІ цей суддя розповідав, що сприяє переходу кримських судів на судочинство законодавства Росії. Лекція Чорнобука, на якій він читає кримським суддям лекцію про норми Конституції Росії, зафіксована на відео.

У квітні 2014 року Чорнобук переїхав до Дніпропетровська, де працював суддею Апеляційного суду Дніпропетровської області. У липні 2015 року прокуратура АРК порушила проти нього кримінальне провадження. 29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги. У липні 2018 року співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки за місцем проживання і роботи Чорнобука у Дніпрі. У серпні 2018 року прокуратура АРК оголосила екс-голову Апеляційного суду Криму в розшук.

Дивитись ще: