Суд залишив Антоненка під вартою

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
31 Березня 2021, 17:38
Тетяна Нікішина
31 Березня 2021, 17:38

Апеляційний суд Києва 31 березня залишив без розгляду апеляційну скаргу захисту Андрія Антоненка, підозрюваного у справі про вбивстві журналіста Павла Шеремета, та залишив рішення суду попередньої інстанції без змін. Тому Антоненко перебуватиме за ґратами до 21 травня. Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.

На початку засідання адвокат Станіслав Кулик подав клопотання до суду, щоб його підзахисному дозволили сидіти поруч із своїми захисниками на час розгляду апеляції, а не в скляному боксі. Колегія суддів відмовила у задоволенні цього клопотання.

Адвокати наполягали на зміні або повному скасуванні запобіжного заходу для Антоненка, оскільки для його застосування немає підстав.

Зазначалося, що музикант не збирається переховуватися від слідства чи суду, впливати на свідків і потерпілих у справі, як стверджує сторона обвинувачення — прокурор.

Адвокати наголошували, що у слідства немає доказів планування Антоненком втечі чи впливу на свідків, слідство (навіть «теоретичного обговорення втечі чи переховування»), інакше прокурор би це продемонстрував у суді.

Антоненка хотіли взяти на поруки низка колишніх і чинних нардепів: Андрій Тетерук, Яна Зінкевич, Софія Федина, Михайло Бондар, Володимир Ар’єв, Ірина Фріз, Єгор Чернєв, підполковник Олексій Нікіфоров (керівник Антоненка на військовій службі). Але суд слова їм не надав.

Під вартою Антоненко перебуває понад 470 днів.

Біля суду перебувало багато людей, які прийшли підтримати Антоненка.

Суд був під посиленою охороною поліції та Національної гвардії.

Як повідомляли «Кримські новини», 24 березня Шевченківський районний суд Києва продовжив запобіжні заходи музиканту, ветерану АТО/ООС Андрію Антоненку, дитячому хірургу Юлії Кузьменко та військовій медсестрі Яні Дугарь, яких обвинувачують у вбивстві журналіста Павла Шеремета.