Суд відпустив Ляшка на поруки нардепів. Прокуратура вимагала для політика два місяці арешту | QHA media

Суд відпустив Ляшка на поруки нардепів. Прокуратура вимагала для політика два місяці арешту

19 Листопада 2019, 18:33
Закрити

Бориспільський міський суд відпустив на поруки лідера Радикальної партії Олега Ляшка.

Політика підозрюють за частиною 2 статті 346 Кримінального кодексу України — погроза або насильство щодо державного чи громадського діяча.

Прокурор клопотав у суді про тримання під вартою екснардепа без можливості внесення застави, назвавши серед ризиків можливість з боку Ляшка уникати викликів до суду і переховуватися, впливати на потерпілого і свідків, а також нібито тиснути на суд.

Троє народних депутатів — Михайло Волинець («Батьківщина»), Вікторія Сюмар («Європейська солідарність») і Валентин Наливайченко («Батьківщина») — виявили бажання взяти Ляшка на поруки.

Окрім того, на суді були присутні колишні нардепи від Радикальної партії Олена Кошелєва, Тетяна Юзькова та Андрій Лозовий. На судове засідання прибули й інші колишні колеги Ляшко по парламенту Андрій Тетерук, Ігор Алексєєв (народні депутати 8-го скликання з фракції «Народний фронт»), Андрій Немировський (народний депутат 8-го скликання з фракції БПП).

При цьому сам Ляшко відмовлявся від порук.

Я хочу сказати, що я не потребую поручительства. Я доросла, слава Богу, здорова і відповідальна людина, — заявив він у залі суду.

Нагадаємо, 6 листопада в аеропорту «Бориспіль» Олег Ляшко влаштував бійку з нардепом Андрієм Герусом, який пізніше назвав подію «шоу-провокацією», а Ляшка — захисником бізнесу олігарха Ріната Ахметова. Герус, який очолює комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, заявив, що 6 листопада в аеропорту «Бориспіль» Ляшко порвав йому сорочку.

Конфлікт між політиками виник через поправки Геруса до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», який дозволяє імпорт електроенергії з Росії. Ляшко назвав Геруса «зрадником, який працює в інтересах Кремля».

За фактом бійки поліція відкрила кримінальне провадження. Напередодні судового слухання низка політиків висловила підтримку Олегу Ляшку.

Дивитись ще: