Суд в Севастополі відхилив апеляцію колишнього сербського військового. Він залишається в сімферопольському СІЗО | QHA media
01 Грудня 2019, 16:00

Суд в Севастополі відхилив апеляцію колишнього сербського військового. Він залишається в сімферопольському СІЗО

Закрити

«Міський суд» Севастополя відхилив апеляцію захисту і залишив в сімферопольському СІЗО громадянина Сербії Славіша Карабашевіча.

Адвокати серба подали апеляцію на рішення про продовження терміну утримання під вартою. «Суд» у відповіді на апеляцію уточнив, що Карабашевіча помістили під варту «для видачі компетентним органам Республіки Сербії».

В задоволенні апеляційних скарг адвокатів відмовлено, — повідомляє прес-служба суду.

Ще під час попереднього засідання в жовтні 2019 року захист повідомив, що у справі немає офіційного запиту Сербії про екстрадицію Карабашевіча і висловив подив, як можна продовжувати термін арешту без будь-яких офіційних документів з Белграда.

Відправте мене вже додому, я ж не злочинець у Росії. Там хоч умови у в’язниці нормальні, — таку цитату арештанта опублікували «Примечания».

Карабашевіча підозрюють у вбивстві громадянина Німеччини в східній Сербії. Злочин було скоєно 1 липня 2002 року. До вбивства потерпілий і засуджений провели вечір разом, розпиваючи спиртні напої.

У 2003 році постановою Окружного суду звинувачення з Карабашевіча були зняті, проте Верховний суд Сербії скасував це рішення. На повторному слуханні, в липні 2005 року, йому знову було винесено виправдувальний вирок.

У 2007 році він переїхав в Україну на батьківщину своєї дружини. Незабаром він опинився в Криму, де відкрив свій ресторан і залишився там після російської анексії півострова. У 2017 році Славішу Карабашевічу в Сербії винесли заочно новий вирок (9 років позбавлення волі). Пізніше він був оголошений в міжнародний розшук по лінії Інтерполу. Він вважає, що влада його батьківщини мститься йому за участь у бойових діях на території Косово і Сербської Країни з 1991 по 1999 роки. Тому він подав прохання про надання політпритулку президенту Росії Володимиру Путіну.

Дивитись ще: