«Суд» в Криму продовжив арешт трьом кримським татарам у «справі Хізб ут-Тахрір». Вони залишаться у СІЗО до 13 листопада | QHA media
Репресії

«Суд» в Криму продовжив арешт трьом кримським татарам у «справі Хізб ут-Тахрір». Вони залишаться у СІЗО до 13 листопада

09 Вересня 2019, 17:28
Закрити

«Київський районний суд» Сімферополя продовжив термін арешту трьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» з так званої «красногвардійської групи».

Рустем Емірусеінов, Арсен Абхаіров і Ескендер Абдулганієв залишаться у СІЗО до 13 листопада.

Адвокати кримських татар Ліля Гемеджі, Еміль Курбедінов і Назім Шейхмамбетов заявили, що клопотання слідчого і прокурора щодо продовження арешту не було аргументованим.

Сторона захисту клопотала також про те, щоб їхні підзахисні перебували поруч з ними, а не у клітці, однак «суд» відхилив і це прохання.

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР»(КРАСНОГВАРДЕЙСКАЯ ГРУППА) Информационный пост 09.09.2019 UPD_8. Суд постановил…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 9 вересня 2019 р.

Усім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають організацію або участь у терористичному осередку (частини 1 і 2 статті 205.5 КК РФ відповідно, покарання передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь»).

«Красногвардійська група» у «справі Хізб ут-Тахрір» з’явилася у лютому 2019 року після того, як 14 лютого співробітники ФСБ затримали трьох кримських татар — Рустема Емірусеінова, Арсена Абхаірова і Ескендера Абдулганієва у Красногвардійському районі Криму.

15 лютого усіх трьох заарештували на термін до 13 квітня 2019 року. 10 квітня їм продовжили арешт на 2 місяці й 29 діб, 9 липня «Київський районний суд» Сімферополя вчергове продовжив їм запобіжний захід до 13 вересня.

Дивитись ще: