«Суд» в Криму продовжив арешт Бекірова: політв'язень залишиться в СІЗО до 11 жовтня | QHA media

«Суд» в Криму продовжив арешт Бекірова: політв'язень залишиться в СІЗО до 11 жовтня

08 Серпня 2019, 19:09
Закрити

«Верховний суд» Криму подовжив арешт політичному в’язню Едему Бекірову.

Кримський татарин залишиться в СІЗО до 11 жовтня 2019 року, повідомляє «Крымский процесс».

На судовому засіданні його адвокати Олексій Ладін і Іслям Веліляєв клопотали про зміну запобіжного заходу Бекірову на домашній арешт.

Сторона захисту вказувала на те, що хвороба Бекирова входить до переліку захворювань, які перешкоджають утриманню в СІЗО, про це пред’явили медичний висновок, який долучено до матеріалів кримінальної справи.

Також адвокат Ладін представив суду резолюцію Європарламенту, в якій той закликає РФ звільнити всіх незаконно і свавільно затриманих українських громадян, які перебувають як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України.

Хронологію цього «судового» процесу фіксувала також правозахисна ініціатива «Кримська солідарність».

⚡️СУД ПО «ДЕЛУ ЭДЕМА БЕКИРОВА»Информационный пост 08.08.2019UPD_7. Судебное заседание закончилось. Суд продлил меру…

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 8 серпня 2019 р.

Едема Бекірова звинувачують в скоєнні злочину за двома статтями Кримінального кодексу РФ: статтею 222 частина 2 ( «незаконне придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вогнепальної зброї, її основних частин, боєприпасів, організоване групою осіб за попередньою змовою») і статтею 222.1 частина 2 (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв, організовані групою осіб за попередньою змовою»).

Напередодні «суду» над Едемом Бекіровим українська омбудсман Людмила Денісова закликала міжнародне співтовариство звільнити в’язня Кремля. Вона вимагала не допустити подальше утримання Бекирова в СІЗО і виконати рішення Європейського суду з прав людини щодо кримського татарина.

Едема Бекірова затримали російські силовики на в’їзді в Крим вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів, щоб відвідати 78-річну мати та родичів. На наступний день «Київський районний суд» Сімферополя взяв Бекірова під варту. 6 червня «Київський райсуд» подовжив арешт Бекірову до 12 серпня.

Дивитись ще: