«Суд» в анексованому Криму оголосив у розшук звільненого під час обміну з Росією кримськотатарського активіста Бекірова | QHA media
22 Травня 2020, 17:17

«Суд» в анексованому Криму оголосив у розшук звільненого під час обміну з Росією кримськотатарського активіста Бекірова

Закрити
Едем Бекіров

«Центральний суд» окупованого Росією Сімферополя оголосив у розшук кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який 7 вересня 2019 року повернувся в Україну в рамках обміну з РФ.

Про це розповіли адвокати Іслям Веліляєв і Олексій Ладін, передає «Кримська солідарність».

Веліляєв пояснив, що 19 травня 2020 року було оголошено постанову «суду» про примусове приведення Бекірова. Сьогодні «суд» вирішив призупинити кримінальну справу і оголосити Бекірова в розшук без фактичного взяття під варту до явки в «суд».

Адвокат Ладін у свою чергу запевнив, що підстав поновлювати розгляд цієї «кримінальної справи» у «суду» не було.

«Справу» раніше було призупинено, «суд» сам сформулював своє рішення — «до одужання Едема Бекірова». Тому незрозуміло, на якій підставі було відновлено судове слідство. Немає жодних даних про те, що Бекіров одужав, — зазначив Ладін.

⚡️ЭДЕМ БЕКИРОВ ОБЪЯВЛЕН В РОЗЫСК, УГОЛОВНОЕ ДЕЛО ПРИОСТАНОВЛЕНО Центральный районный суд Симферополя принял решение…

Опубліковано Крымская солидарность Пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Едема Бекірова затримали російські силовики на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він заявив, що прямував на півострів для відвідування 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв Бекірова під варту. Йому інкримінували зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

Бекіров повернувся в Україну 7 вересня у рамках обміну Києва з Москвою ув’язненими. Його зустріла в аеропорту «Бориспіль» донька Елеонора. Він подякував усім за допомогу і участь у визволенні.

QHA media повідомляло, що 7 жовтня «суддя Центрального районного суду» Сімферополя Сергій Деменок у рамках засідання у кримінальній справі стосовно Едема Бекірова вирішив припинити судовий процес до повного одужання підсудного.

Дивитись ще: