«Суд» окупованого Криму залишив за ґратами фігурантів з «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» | QHA media
Репресії

«Суд» окупованого Криму залишив за ґратами фігурантів з «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір»

15 Вересня 2020, 14:28
Закрити

У «Верховному суді» тимчасово окупованого Росією Криму ухвалили рішення щодо тримання під вартою фігурантів так званої «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір». Як передає «Кримська солідарність», йдеться про політв’язнів Шабана Умєрова, Ремзі Бекірова і Різу Ізетова.

Умєров розповів адвокатці Лілі Гемеджи, що йому не надають медичної допомоги, відмовляють у прогулянках і відпочинку, а постійно відвозять в місцеве «управління» російської ФСБ для ознайомлення зі справою.

Це для нього є занадто виснажливим, він не встигає відпочити і не встигає ознайомитися з матеріалами справи так, щоб їх усвідомити, — пояснила вона.

Адвокат Едем Семедляєв додав, що Бекіров заявив низку клопотань — про відкрите «судове» засідання, і про застосування до нього четвертої Женевської конвенції. «Суд» відмовив у задоволенні цих клопотань.

Як і щодо інших фігурантів цієї «справи», «суд» проігнорував аргументи сторони захисту і продовжив термін запобіжного заходу на три місяці, — уточнив Семедляєв.

Фігуранти справи передали через своїх адвокатів селям всім, хто не залишається осторонь, підтримує їх та їхні сім’ї, хто висвітлює те, що відбувається в «судах» окупованого Криму.

⚡️«К СОЖАЛЕНИЮ СУД НЕ УСЛЫШАЛ ДОВОДЫ ЗАЩИТЫ И ПРОДЛИЛ СРОК СОДЕРЖАНИЯ НА ТРИ МЕСЯЦА», – адвокат Эдем Семедляев

⚡️«К СОЖАЛЕНИЮ СУД НЕ УСЛЫШАЛ ДОВОДЫ ЗАЩИТЫ И ПРОДЛИЛ СРОК СОДЕРЖАНИЯ НА ТРИ МЕСЯЦА», – адвокат Эдем Семедляев14 сентября 2020 года в Верховном суде Крыма города Симферополь соостоялось судебное заседание в отношении фигурантов второй симферопольской группы «дела Хизб ут-Тахрир» Умерова Шабана, Бекирова Ремзи и Изетова Ризы по продлению им меры пресечения.Комментарии адвокатов в нашем видеосюжете.

Опубліковано Крымская солидарность Вівторок, 15 вересня 2020 р.

Як писали «Кримські новини», 27 – 28 березня 2019 року в декількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО в Ростовській області Росії в анексований Крим.

Всім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».

Дивитись ще: