«Суд» окупованого Криму відхилив апеляції затриманих 7 липня кримських татар Сізікова і Суф’янова | QHA media
Репресії
24 Липня 2020, 12:41

«Суд» окупованого Криму відхилив апеляції затриманих 7 липня кримських татар Сізікова і Суф’янова

Закрити

«Верховний суд» анексованого Росією Криму сьогодні відхилив апеляційні скарги щодо обраних запобіжних заходів кримським татарам Аліму Суф’янову та Олександру Сізікову. Про це інформує «Кримська солідарність».

Кримських татар затримали після обшуків 7 липня. Незрячого кримського татарина Сізікова залишили під домашнім арештом, а Суф’янова тримають у слідчому ізоляторі.

Адвокатеса Сафіє Шабанова направила апеляційну скаргу щодо затримання Сізікова, а також клопотала про хоча б пом’якшення умов домашнього арешту чоловіку з інвалідністю.

Хоч домашній арешт — це не тримання під вартою, але ми не згодні. Постанова оголошена судом необґрунтована, провина мого підзахисного у вчиненні інкримінованих йому дій не доведена, — зазначила Шабанова.

За умовами, висунутими попередньою «інстанцією» окупованого Росією півострова, Сізікову заборонено користуватися інтернетом, а виходити з дому він може лише на короткий час за ліками, продуктами. Адвокат Суф’янова розповів, що апеляцію щодо затримання відхилили, тож кримського татарина залишать за ґратами СІЗО до 2 вересня 2020 року.

⚡«СЧИТАЕМ, ЧТО ПОСТАНОВЛЕНИЕ ВЫНЕСЕНО СУДОМ НЕОБОСНОВАННО», – адвокат Сафие Шабанова23 июля 2020 года в Верховном суде…

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 23 липня 2020 р.

«Кримські новини» повідомляли, що в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Шістьох людей забрали в «управління ФСБ» у Сімферополі.

Раніше «Київський районний суд» окупованого Сімферополя відправив під домашній арешт до 2 вересня 2020 року незрячого кримчанина Олександра Сізікова. Його підозрюють в «організації діяльності «Хізб ут-Тахрір».

8 липня той же «суд» обрав запобіжний захід Ісмету Ібрагімову, Зекір’ї Муратову, Вадиму Бектемірову, Емілю Зіядінову, Аліму Суф’янову і Сейрану Хайретдінову у вигляді тримання під вартою.

Дивитись ще: