Суд не визнав російську мову регіональною у Запорізькій області

Новини України та світу
Хельга Полтавка
06 Квітня 2021, 14:39
Хельга Полтавка
06 Квітня 2021, 14:39

Про тенденцію до скасування рішень місцевих рад щодо функціонування регіональних мов говорили сьогодні, 6 квітня, під час онлайн-конференції керівники Запорізької обласної ради і представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ).

Про це повідомила пресслужба Запорізької облради.

Зокрема, спостерігач СММ ОБСЄ Берік Мірманов поцікавився станом справ з функціонуванням регіональних мов на території Запорізької області.

Нагадаємо, на 20-й позачерговій сесії Запорізької обласної ради шостого скликання було ухвалено рішення (від 16.08.2012 року) застосувати заходи, передбачені законом України «Про засади державної мовної політики», спрямовані на використання російської мови як регіональної на території Запорізької області.

Як повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь у Facebook, Запорізьким окружним адміністративним судом визнано протиправним та нечинним рішення щодо визнання російської мови регіональною, прийняте у серпні 2020 року.

24 березня 2021 року Запорізьким окружним адміністративним судом прийнято рішення про визнання протиправним та нечинним рішення облради від 16.08.2012 № 2 «Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені Законом України «Про засади державної мовної політики», на території Запорізької області, — йдеться у дописі.

Рішення суду набирає чинності (якщо ніхто з учасників справи не подасть апеляційну скаргу, — прим. ред.) 23 квітня 2021 року.

Голова Запорізької обласної ради Олена Жук також повідомила, що на сесіях, робочих засіданнях постійних депутатських комісій, під час листування депутатами Запорізької обласної ради і співробітниками виконавчого апарату Запорізької обласної ради використовується винятково державна мова — українська.

Як повідомляли «Кримські новини», народний депутат Ахтем Чийгоз розкритикував ідею колег дозволити використовувати у парламенті російську мову.