Суд наклав арешт на майно ексміністра Захарченка

Новини України та світу
Ірина Требунських
25 Лютого 2021, 16:08
Віталій Захарченко
Ірина Требунських
25 Лютого 2021, 16:08

Печерський районний суд Києва наклав арешти на майно іноземних компаній, які пов’язані з колишнім міністром внутрішніх справ часів президентства Віктора Януковича Віталієм Захарченко. Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Арешт накладено у кримінальному провадженні, в якому розслідуються обставини фінансування ексміністром МВС діяльності злочинної організації, створеної Януковичем, операції з майном і коштами, одержаних злочинним шляхом, придбання нерухомості та його виведення за кордон на підконтрольні іноземні компанії. Йдеться про порушення більш ніж п’яти статей Кримінального кодексу України.

Заборона на відчуження та розпорядження накладена на три квартири, шість гаражів у центральній частині міста Києва, чотири житлові будинки, а також 24 земельні ділянки, — йдеться у повідомленні.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Держбюро розслідувань. Суд також задовольнив клопотання ДБР і передав арештоване майно Нацагентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Віталій Захарченко народився у Костянтинівці Донецької області, але після 2014 року отримав російське громадянство. У 2010-2011 роках очолював Державну податкову службу України, був міністром внутрішніх справ з 2011 по 2014 рік. Його підозрюють у злочинах проти людяності під час подій Революції Гідності. Переховується від правосуддя в Росії.

Нагадаємо, 26 травня 2020 року суд заочно взяв під варту колишнього міністра оборони Павла Лебедєва у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Напередодні роковин розстрілів на Майдані, 17 лютого, Верховна Рада підтримала постанову, яка визначає Революцію Гідності та закликає розслідувати злочини, які скоїли під час неї. Рада визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення і виразником національної ідеї свободи.

Як повідомляли «Кримські новини», Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) оголосив рішення у низці справ щодо подій Революції Гідності, заявивши про численні порушення прав людини та відповідальність держави за смерть принаймні одного активіста.