Суд над Порошенко перенесли на 1 липня — прокуратура пропонувала замінити арешт на особисте зобов’язання | QHA media
ВІДЕО
18 Червня 2020, 18:05

Суд над Порошенко перенесли на 1 липня — прокуратура пропонувала замінити арешт на особисте зобов’язання

Закрити
Фото: «Громадське радіо»

Сьогодні, 18 червня, відбулося засідання Печерського суду Києва щодо колишнього президента, народного депутата Петра Порошенка. Під час обрання запобіжного заходу прокуратура змінила клопотання та вимагала вже не арешту, а особистого зобов’язання.

Попередньо сторона обвинувачення вимагала арешту з альтернативою застави у 10 мільйонів гривень. Але під час засідання суду клопотання прокуратури було змінено на вимогу особистого зобов’язання.

У відповідь адвокат Порошенка Ілля Новіков зазначив, що нове клопотання може буде підставою, щоб відкласти засідання, чого захист не хоче. Сторона захисту експрезидента клопотання не погодила. Також адвокат зазначив, що через це судове засідання перенесено поховання батька нардепа — Олексія Порошенка.

Сам Порошенко на своїй сторінці у Facebook зазначив, що метою зміни запобіжного заходу було відібрати в нього паспорт та «не дати мобілізувати світ на підтримку України у протистоянні з Росією».

Він повідомив, що засідання суду перенесли на 1 липня.

Вони намагалися дати нам хабар. Замінити арешт на особисте зобов’язання. Ні, Порошенко хабарі не брав, не бере і брати не буде, — написав нардеп у соцмережі.

Суд перенесли на 1 липня. Дуже дякую всім, хто сьогодні зібрався на мою підтримку!Ми прийшли в суд, продемонструвавши, що ми їх не боїмося. Правда – з нами.Вони намагались дати нам хабар. Замінити арешт на особисте зобов'язання. Ні, Порошенко хабарі не брав, не бере і брати не буде. Вони це робили, щоб забрати паспорт та не дати мені мобілізувати світ на підтримку України, як ми це робили під час п'яти років мого президентства. Нам зараз як повітр‘я потрібна єдність світу у протистоянні Росії. Ми маємо захистити нашу землю, державу та народ. Показати, що героїчні подвиги ветеранів, волонтерів, воїнів та активістів були не дарма. Сьогодні «прокурорські» втекли. Але це поки не перемога, а лише початок боротьби. Я вам нічого не обіцяю, як казав Черчилль, крім поту та праці.

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 18 червня 2020 р.

Нагадаємо, Петру Порошенку 10 червня в Держбюро розслідувань вручили підозру. У відповідь Порошенко звинуватив Офіс генерального прокурора і Офіс президента в політичних переслідуваннях опозиції.

За даними слідства, Порошенко на посаді президента у 2018 році видав наказ, яким схилив голову Служби зовнішньої розвідки до перевищення ним влади і службових повноважень, а саме до призначення на посаду першого заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

НАБУ відкрило справу проти Семочка за статтею «незаконне збагачення». Згодом в СБУ повідомили, що розпочали кримінальне провадження щодо Семочка за статтею «державна зрада».

Дивитись ще: