Суд держави-окупанта розгляне справу щодо дефіциту води в Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
07 Червня 2021, 18:29
Карикатура Олексія Кустовського
Ірина Требунських
07 Червня 2021, 18:29

Окупанти вирішили звинуватити Україну в дефіциті води в Криму через суд. «Віцеспікер» так званого парламенту тимчасово окупованого півострова Юхим Фікс заявив, що вже призначили експертів, а слідчі держави-окупанта Росії «почали перевірку» щодо збитків, пише кремлівське видання «РІА Новини».

Направили звернення в слідчий комітет Росії. СК почав перевірку, визначені експерти, прийшли чотири запити до Криму, в тому числі по лінії міністерства екології. Процес цей не швидкий, але важливий результат, — заявив окупант.

Цікаво, що окупанти звинувачують Україну не лише в тому, що вона не забезпечує їх прісною водою, а ще й в тому, що не забезпечує електрикою, транспортом і продовольчими товарами і продуктами. При цьому заявляється навіть попередня сума збитку у держави-окупанта — 1,47 трильйона російських рублів.

Фікс додав, що після ухвалення рішення російським судом, можливе звернення щодо вододефіциту в міжнародний суд. За словами «політика», РФ, на рахунку якої більше сотні ув’язнених з політичних мотивів кримських татар, готує до міжнародного суду звинувачення проти України у «геноциді кримськотатарського народу».

Зазначимо, що частина перша статті 55 Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (Четверта Женевська конвенція) передбачає, що держава-окупант зобов'язана за допомогою усіх наявних засобів забезпечувати населення продуктами харчування та медичними матеріалами: зокрема, постачати необхідні продукти харчування, медичні матеріали та інші припаси, якщо ресурсів окупованої території виявиться недостатньо. Тобто, прямим зобов’язанням держави-окупанта є забезпечення цивільного населення окупованої території всіма необхідними ресурсами.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що відновлення подачі дніпровської води в Крим каналом можливе тільки після його деокупації. А постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич заявив, що необхідно добудувати дамбу на Північно-Кримському каналі, щоб максимально унеможливити потрапляння води до тимчасово окупованого Криму.

Раніше Європейський суд з прав людини прийняв позов України проти Росії щодо порушення прав людини в окупованому Криму.

Як повідомляли «Кримські новини», очільник міністерства оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що нібито тимчасовий водопровід у Криму, прокладений силами російських військових, «зняв водну блокаду» окупованого півострова.