Суд арештував 12 російських літаків через рейси до окупованого Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Квітня 2021, 16:32
літак російської авіалінії «Аерофлот»
Хельга Полтавка
15 Квітня 2021, 16:32

Суд наклав арешт на 12 літаків російського авіаперевізника, які використовувалися для перевезення пасажирів з/до закритого Україною авіапункту пропуску «Сімферополь», що розташовується на окупованій території Криму.

Про це повідомляє прокуратура АР Крим у Facebook.

Встановлено, що однією з російських авіакомпаній з 2019 року незаконно використовувались 12 пасажирських літаків марок Boeing і Airbus для здійснення переправлення осіб через державний кордон України в порушення норм міжнародного та українського законодавства, — йдеться у повідомленні.

«Здійснення перельотів іноземними (переважно російськими) авіакомпаніями на ТОТ АР Крим розглядається Україною як порушення норм міжнародного права, дії, що підривають суверенітет України, а також як порушення законодавства України, що тягне за собою кримінальну відповідальність авіаперевізників, операторів та капітанів повітряних суден», — інформує прокуратура АРК.

У прокуратурі автономії також нагадали, що раніше у рамках зазначеного провадження було накладено арешти на 199 повітряних суден, які здійснювали регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.

Також прокуратура АРК звернулася до українського бюро Інтерполу для внесення 109 раніше арештованих літаків-порушників до бази міжнародного розшуку.

📌За процесуального керівництва прокуратури автономії, судом накладено арешт на 12 літаків російського авіаперевізника,...

Posted by Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя on Thursday, April 15, 2021

Нагадаємо, 9 квітня Херсонський міський суд наклав арешт на одне з суден, що, згідно з документами, які є в наявності СБУ, належить Віктору Медведчуку.

Як повідомляли «Кримські новини», СБУ ініціює санкції проти авіакомпаній за перельоти в Росію, Крим та ОРДЛО.