«Суд» анексованого Криму вважає, що Веджіє Кашка померла від старості» — Полозов | QHA media
14 Лютого 2020, 18:18

«Суд» анексованого Криму вважає, що Веджіє Кашка померла від старості» — Полозов

Закрити

Сьогодні, 14 лютого, «Київський районний суд» Сімферополя відмовив адвокату Миколі Полозову в скарзі на відмову «слідчого» проводити перевірку за фактом загибелі ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Представники прокуратури та СКР, які прийшли на засідання, в один голос стверджували, що Веджіє Кашка була старою і померла через це, а зовсім не тому, що їй стало погано саме після силового затримання і подальшого впровадження у відношенні неї слідчої дії прямо в машині швидкої допомоги, замість екстреного транспортування в реанімацію. На їхню думку, слідчий СКР правильно не стала порушувати справу проти своїх колег з російських правоохоронних органів, — написав адвокат у соцмережі.

Також Полозов підкреслив, що до зали «суду» не були допущені люди, хоча засідання було відкритим — «клопотання захисту про допуск людей в зал були проігноровані».

«Такі реалії життя кримських татар на їхній Батьківщині за останні шість років. Правда, справедливість і свобода — ті ідеали, за які боролася Веджіє Кашка, більше не в честі у цих краях», — написав він.

Але попри поразку, Полозов наголосив, що це «не фінальна частина історії».

«Будемо оскаржувати і будемо боротися. В ім’я світлої пам’яті Веджіє Кашка», — підсумував він.

Киевский районный суд Симферополя отказался удовлетворить жалобу на отказ следователя СКР возбудить уголовное дело по…

Опубліковано Nikolai Polozov Пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

У листопаді 2017 року ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка і активісти Бекір ДегерменджіАсан Чапух і Казім Аметов прийшли в кафе у Сімферополі на зустріч з громадянином Туреччини Юсуфом Айтаном. До кафе увірвалися озброєні співробітники російської ФСБ, які зірвали зустріч, а кримських татар звинуватили у вимаганні грошей у Айтана. У результаті дій силовиків 83-річній Кашка стало зле. У неї стався інсульт і вона померла.

Дивитись ще: