Стратегія деокупації Криму і персональні санкції — рішення РНБО

Новини України та світу
Ірина Требунських
27 Лютого 2021, 17:17
Ірина Требунських
27 Лютого 2021, 17:17

Рада національної безпеки і оборони розглянула проєкт державної стратегії деокупації та реінтеграції АР Крим і міста Севастополя. Як повідомляє Офіс президента, впродовж двох тижнів члени РНБО мають внести свої правки, щоб ухвалити стратегію.

Також було ухвалено санкції проти 10 осіб. Це контр-адмірал Денис Березовський, генерал-майор Станіслав Шапортов, генерал-майор юстиції Сергій Няньчура, генерал-майор Юрій Котовський, генерал-майор Олександр Якименко, генерал-майор Володимир Тоцький, генерал-майор Сергій Ганжі, віце-адмірал Сергій Єлісєєв, контр-адмірал Дмитро Шакуро та генерал-майор внутрішньої служби Віталій Захарченко.

Служба безпеки України зазначає, що ці особи причетні до підтримки проросійських сил, а також вчиняли дії, спрямовані на зміцнення окупаційного режиму на території Криму та на тимчасово непідконтрольних територіях Луганської та Донецької областей.

Голова РНБО Олексій Данілов розповів, що ці 10 осіб не перебувають на території України, але у них тут є власність й активи, які потраплять під санкційні обмеження.

Розглядали питання щодо тих посадовців, які перебували у вищому офіцерському складі і зрадили нашу країну. Прийнято рішення щодо 10 осіб позбавити їх всіх держнагород, всіх звань. До них застосований максимальний пул санкцій, — пояснив голова РНБО Данілов.

Також на засіданні порушували питання правосуддя щодо злочинів держзради, дезертирства, співпраці з терористами чи терористичної діяльності, порушення присяги. На порядку денному була також пропозиція заборони подвійного громадянства особам, які керують стратегічними підприємствами.

На наступному засіданні РНБО планують звітуватиме Генпрокуратура, СБУ, МВС щодо справ про дезертирства і держзради.

Раніше РНБО ввели санкції проти низки українських і російських громадян, серед яких кум президента РФ Володимира Путіна, український політик Віктор Медведчук і його дружина, колишня телеведуча Оксана Марченко.

Як повідомляли «Кримські новини», національний координаційний центр кібербезпеки при РНБО України зафіксував кібератаку на систему електронної взаємодії органів виконавчої влади.