Столтенберг повідомив, що НАТО посилило оборону після окупації Криму

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Червня 2021, 16:56
Хельга Полтавка
14 Червня 2021, 16:56

Союзники НАТО після незаконної окупації Криму Росією у 2014 році значно посилили оборонні спроможності, повітряне патрулювання і військово-морську присутність, аби агресія РФ, з якою стикнулися Грузія й Україна, не повторилася щодо будь-якої країни-члена Альянсу.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на Брюссельському форумі в межах Фонду Маршалла, який сьогодні повністю присвячений саміту НАТО, повідомляє ВВС.

За його словами, поведінка Російської Федерації агресивна, і це тенденція, яку в НАТО спостерігають вже протягом багатьох років.

Відповідь НАТО була твердою — після незаконної анексії Криму ми здійснили найбільше посилення нашої колективної оборони протягом покоління… Це сильне послання Росії, що ми готові боронити і захистити наш Альянс. Не провокувати конфлікт, а запобігти йому, зберегти мир, уникнути будь-чого на кшталт дій проти України або Грузії, щоб це ніколи не трапилося із союзниками по НАТО, — сказав Столтенберг.

Він також додав, що НАТО значно зміцнило присутність у Чорному морі й надалі робитиме це за програмою розвитку «НАТО 2030».

«Ми збільшили присутність у Чорному морі. Три прибережні країни у цьому регіоні є членами НАТО — Туреччина, Болгарія і Румунія. Ми посилили повітряне і морське патрулювання, проводимо більше навчань. Концепція «НАТО 2030» — про те, як ми можемо краще інвестувати в оборонні дії, включаючи Чорноморський регіон. Ми також маємо важливих партнерів у цьому регіоні — Грузію й Україну, нарощуємо співробітництво з ними, включаючи допомогу Україні у розвитку військово-морських спроможностей. Ми також працюємо з Грузією у питаннях безпеки на Чорному морі», — сказав генсек.

Раніше Бухарестський саміт Альянсу у 2008 році ухвалив рішення, що Україна і Грузія будуть у майбутньому членами НАТО, і кроком до цього має бути виконання Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).

Перед самітом НАТО, який проводиться сьогодні у Брюсселі, Україна і Грузія порушували питання щодо можливості отримання ПДЧ, але союзники по НАТО й досі не мають консенсусу з цього питання.

Як повідомляли «Кримські новини», Єнс Столтенберг заявив, що РФ не окупувала б Крим, якби Україна була в НАТО станом на 2014 рік.