Степанов назвав симптоми агресивного індійського штаму COVID-19, який вже «підкрадається» до України

Новини України та світу
Хельга Полтавка
11 Травня 2021, 14:33
Хельга Полтавка
11 Травня 2021, 14:33

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов назвав симптоми нового штаму коронавірусу, який зафіксований в Індії. Цей різновид COVID більш агресивний, ніж штами з ПАР і Великобританії.

Про це Степанов заявив у вівторок, 11 травня.

Світом поширюється новий штам коронавірусу. Він агресивніший, ніж Південно-африканський і британський штами. Він виражений надважкою клінічною картиною, з ураженням не тільки органів дихання, але й шлунково-кишкового тракту і нирок. У пацієнтів спостерігається тяжка інтоксикація організму. За повідомленням індійських ЗМІ, також фіксуються випадки критичних уражень слизової носа і горла, — заявив Степанов.

За його словами, цей штам вірусу вже «підбирається» до України і зафіксований у Польщі, Румунії та низці інших країн Європи.

Також міністр охорони здоров'я прогнозує четверту хвилю коронавірусу. За його словами, зараз зовсім не на часі розслаблятися.

«Чергова битва з COVID. Ми прогнозуємо, що у нас може бути четверта хвиля коронавірусу. Ми повинні все зробити, щоб цей удар не був жорсткий», — зазначив Степанов.

Як повідомляли «Кримські новини», на початку травня Україна закрила в'їзд до країни з Індії для запобігання поширенню індійського штаму COVID-19.

Нагадаємо, в Індії стався масштабний спалах коронавірусу. Майже щодня в країні фіксують понад 400 тисяч нових заражень, а днями підтвердили новий антирекорд з летальних випадків — за добу померли більше чотирьох тисяч осіб.