«Стан здоров'я українського політв’язня Газієва критичний» — Денісова

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Травня 2021, 19:35
Сервет Газієв
Ірина Требунських
26 Травня 2021, 19:35

Стан здоров'я кримського татарина Сервета Газієва, якого вивезли з Криму і тримають у «ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области», наразі критичний. Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Через сильний біль у спині фігурант «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» з березня не може брати участь в судових засіданнях. Лікарі рекомендували йому суворий постільний режим.

Кримський татарин скаржиться на загострення ниркової недостатності та ішемічної хвороби серця. Газієв страждає від нестерпного болю, що прирівнюється до катування і нелюдського поводження та порушує статтю 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, — написала омбудсменка.

Денісова підкреслила, що неможливість через стан здоров’я брати участь у судових засідання порушує право кримського татарина на ефективний юридичний захист.

Уповноважена з прав людини звернулася до російської колеги Тетяни Москалькової з вимогою забезпечити Газієву необхідну допомогу, в тому числі госпіталізувати до стаціонару медзакладу і змінити запобіжний захід.

Також вона закликала Генпрокурора Росії Ігоря Краснова надати правову оцінку злочинним діям з боку адміністрації СІЗО-5 Ростова-на-Дону.

Пізніше керівник апарату російського Уповноваженого з прав людини в Ростовській області Володимир Некрасов надіслав звернення з приводу погіршення стану здоров'я Газієва. Як пише «Крим.Реалії», звернення направлено до начальника медсанчастини СІЗО №5.

Некрасов посилається при цьому на звернення адвоката Газієва Айдера Азаматова. «Адвокат повідомляє про погіршення здоров'я Газієва. У зв'язку із цим адвокат наполягає на проведенні належного медичного обстеження та лікування обвинуваченого», — написав керівник апарату і попросив «повідомити найближчим часом» про ухвалене рішення.

Нагадаємо, 20 травня російський військовий суд у Ростові-на-Дону відклав засідання щодо «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» через стан здоров'я Сервета Газієва.

Як повідомляли «Кримські новини», у січні в Росії на пів року продовжили арешт політв'язням «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».

27–28 березня 2019 року в кількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір».

У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО у Ростовській області Росії в окупований Крим.