«Стан здоров’я Мустафаєва погіршився, вимагаю перевірки на коронавірус» — Денісова | QHA media
Репресії
22 Березня 2020, 13:08

«Стан здоров’я Мустафаєва погіршився, вимагаю перевірки на коронавірус» — Денісова

Закрити
Сервер Мустафаєв

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що стан здоров’я фігуранта «другої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Сервера Мустафаєва значно погіршився. 

Денисова пояснює, що температура тіла у Мустафаєва підвищилася з 37,6 до 39,3°С, в нього сухий кашель, сильний головний біль та слабкість у всьому тілі. «Однак належної медичної допомоги у російському СІЗО він досі не отримує», — підкреслює омбудсменка.

Мустафаєв звертався до «Южного окружного военного суда» та адміністрації пенітенціарної установи щодо медичної допомоги, однак йому зробили лише жарознижувальні ін’єкції — без аналізів та діагностики.

Вважаю такі дії російської влади неприпустимими, адже вони прямо порушують основоположне право людини на життя, гарантоване Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, — підкреслює Денісова.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини виступила з вимогою до російської омбудсменки «негайно провести повне медичне обстеження Сервера Мустафаєва, аби виключити зараження інфекційними захворюваннями, зокрема коронавірусною інфекцією». Також вона вимагає надати кримському татарину кваліфіковану лікарську допомогу в умовах місця несвободи.

⚡️⚡️⚡️У незаконно утримуваного кримського татарина Сервера Мустафаєва з 19 березня підвищена температура тіла, кашель,…

Опубліковано Людмилою Денісовою Субота, 21 березня 2020 р.

Сервер Мустафаєв був затриманий 21 травня 2018 року в Бахчисараї разом з іншим кримськотатарським активістом Едемом Смаіловим. Їх підозрюють в участі у забороненій в Росії мусульманській релігійній організації «Хізб ут-Тахрір». «Кримська солідарність» офіційно заявляла, що розцінює обшук і арешт координатора і активіста організації Сервера Мустафаєва як переслідування за активну громадянську, релігійну та національну позицію і залякування суспільства в цілому.

QHA media повідомляло, що Мустафаєву та іншому фігуранту «справи» Ернесу Аметову не надають медичної допомоги. Незважаючи на критичний стан здоров’я і явні ознаки респіраторного захворювання, кримських татар все одно доставили у Південний окружний військовий суд, де відносно них тривають судові слухання.