Стало відомо, які три фільми Україна представить на Венеційському фестивалі

Новини України та світу
Хельга Полтавка
26 Липня 2021, 16:
Хельга Полтавка
26 Липня 2021, 16:

Україна на Венеційському фестивалі представить фільми «Відблиск», «Носоріг» та «Цензорка», повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram.

Одразу трьома фільмами представлена Україна на одному з найпрестижніших кінофестивалів світу – Венеційському, — написав він.

Фільм «Відблиск» Валентина Васяновича увійшов в основну конкурсну програму 78-го Венеційського кінофестивалю, що відбудеться 1-11 вересня.

Як зазначив Валентин Васянович в коментарі LB.ua, «Відблиск» має показати, що у 21 сторіччі під час військових дій ворог застосовує нелюдські тортури до військовополонених та створює концентраційні табори на захопленій території Україні.

Фільм показує, наскільки важко людині, котра пройшла це пекло і повернулась додому вижити в мирному житті, — розповів режисер.

Це друга в історії українського кіно стрічка, що візьме участь в основному конкурсі — вперше за 29 років після фільму «Чутливий міліціонер» Кіри Муратової (1992).

А у конкурсній програмі «Горизонти» покажуть два українські фільми:

  • «Носоріг» Олега Сенцова,
  • «Цензорка» Петера Керекеша.

Довідка: «Носоріг» — історія картини заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой фільму на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував. Стрічку створено у копродукції України, Польщі та Німечинни.

Стрычка «Цензорка» спільного виробництва Словаччини, Чехії та України. Фільм розповідає історію молодої жінки, яку було засуджено до ув'язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками.

Як повідомляли «Кримські новини», проєкт кримінальної драми «Носоріг» взяв участь у кінофестивалі у Болгарії у секції Works in progress кіноринку Sofia Meetings 2021.