Стало відомо, яка кількість переселенців збирається повертатися на Донбас і в Крим після деокупації

Новини України та світу
Хельга Полтавка
23 Вересня 2020, 15:56
Хельга Полтавка
23 Вересня 2020, 15:56

39% опитаних Міжнародною організацією міграції українських переселенців (МОМ) не бажають повертатися додому навіть після деокупації територій.

Результати опитування оприлюднено на сайті МОМ.

Частка внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які повідомили про намір повернутися після завершення конфлікту в місце свого проживання, становить 19%. З іншого боку, 39% ВПО висловили намір не повертатися навіть після завершення конфлікту. Частка ВПО, які обрали відповідь "важко відповісти", становила 25%, — йдеться у результатах опитування.

Серед тих, хто має намір повернутися на Донбас і в Крим:

  • зробити це найближчим часом готові 1%;
  • після завершення конфлікту — 19%;
  • 15% відповіли, що, ймовірно, повернуться, в майбутньому.

Рівно половина переселенців вважають себе інтегрованими в нову місцеву громаду, 39% — частково інтегрованими.

Окрім того, 20% опитаних респондентів заявили, що вони вже повернулися на окуповані території. В основному це були особи похилого віку з доходом нижче трьох тисяч гривень.

46% переселенців розповіли, що у них є робота, але їхній середній дохід на одного члена сім'ї становив 3350 гривень — це на 26% нижче за фактичний прожитковий мінімум, розрахований Мінсоцполітики.

Основними проблемами для переселенців, згідно з результатами опитування, є відсутність власного житла, неможливість повернутися до місця свого постійного проживання і безробіття, — йдеться у повідомленні.

Опитування проводилося у квітні-червні 2020 року серед 6100 переселенців у телефонному режимі.

Як повідомляли «Кримські новини», за даними міністерства соціальної політики, станом на липень в Україні налічувалося 1,45 мільйона переселенців, майже 50% з яких переїхали на контрольовані території Донбасу. 161 тисяча переселенців переїхала до Києва.

Зазначимо, що з державного бюджету України виділили 5,6 мільйонів гривень для забезпечення житлом людей, яким довелося залишити домівки на окупованих Росією територіях.