Стало відомо, як проголосували в Раді щодо карантину вихідного дня

Новини України та світу
Хельга Полтавка
17 Листопада 2020, 17:35
Хельга Полтавка
17 Листопада 2020, 17:35

Верховна Рада відхилила проєкт постанови з рекомендацією Кабміну переглянути рішення щодо запровадження в Україні карантину вихідного дня.

Ухвалення відповідного проєкту постанови №4381 у цілому підтримали 149 народних депутатів за мінімально необхідних 226.

У проєкті постанови уряду рекомендувалося протягом трьох днів переглянути ухвалене ним 11 листопада рішення щодо запровадження в Україні карантину вхідного дня з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

У документі наголошувалося, що відповідні заходи можуть мати значний негативний вплив на вітчизняну економіку.

Також проєкт постанови ВР №4381 передбачав пом'якшення карантину вихідного дня щодо приймання відвідувачів у барах, ресторанах, кафе, торгівельно-розважальних центрах та інших закладах розважальної діяльності, спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, а також у сфері торгівельного і побутового обслуговування населення.

Аналогічна рекомендація стосувалася й діяльності закладів культури і проведення культурно-масових заходів.

Більшість фракцій жорстко розкритикувала рішення Кабміну про локдаун вікенду, але голосів у залі не набралося.

Ініціаторами відповідного законодавчого акту виступили заступниця голови ВР Олена Кондратюк і керівники депутатських фракцій партій «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Голос» та «Опозиційна платформа – За життя».

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія запропонував дати уряду два тижні, щоб подивитися, чи дасть посилення карантину бажаний результат, а вже потім ухвалювати рішення.

Як повідомляли «Кримські новини», 11 листопада Кабмін ухвалив рішення про відмову від адаптивного карантину і запровадження на території України обмежень помаранчевого рівня. Уряд вирішив, починаючи з 14 листопада, на три тижні запровадити карантин вихідного дня.