Стало відомо, скільки військових перекинула Росія в окупований Крим

Новини України та світу
Хельга Полтавка
25 Лютого 2021, 13:58
Хельга Полтавка
25 Лютого 2021, 13:58

Ситуація на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом залишається стабільною, водночас Росія у 2021 році продовжує перекидати до Криму озброєння та військову техніку.

Про це повідомив командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, інформує«Укрінформ».

За його даними, вже певний час ситуація на адміністративній межі з тимчасово окупованою територією АР Крим суттєвих змін не зазнала.

З метою військового прикриття північних районів Криму, що наближені до Херсонської області України, Російська Федерація продовжує тримати угруповання військ із підрозділами посилення та забезпечення загальною чисельністю близько 1,5 тисячі військовослужбовців, — повідомив Наєв.

Слід зазначити, що це угруповання формується на базі підрозділів берегових військ Чорноморського флоту РФ, які з урахуванням морського та повітряного компонентів нараховують близько 33 тисяч військовослужбовців і залучаються до виконання завдань на ротаційній основі. Безпосереднє сухопутне угруповання складає понад 11,5 тисяч військовослужбовців.

Наєв додав, що основні зусилля противника, як і раніше, зосереджені на нарощуванні розвідувальних можливостей, удосконаленні системи оборонних рубежів для мотострілецьких підрозділів і дообладнання вогневих позицій для реактивно-артилерійського озброєння.

Зокрема, йдеться про три мобільні радіолокаційні станції дециметрового діапазону «Противник-Г» і 10 розвідувальних хімічних машин РХМ-6 на базі БТР-80. Разом із тим, нещодавно на озброєння Чорноморського флоту РФ прийнято новий патрульний корабель «Сергей Котов» та малий ракетний корабель «Грайворон». Зазначені кораблі оснащені універсальним корабельним комплексом «Калибр-НК», — розповів Наєв.

Водночас Наєв запевнив, що Україна усіма наявними засобами розвідки постійно відслідковує цей процес і тримає ситуацію на контролі.

Нагадаємо, більшість країн-членів ООН та інші міжнародні організації визнали інсценований окупантами фальсифікований «кримський референдум» нелегітимним.

7 грудня 2020 року Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів». Документ підтримали 63 держави, проти проголосували лише 17 країн разом з Росією.

У тексті резолюції йдеться, що окупація Криму з боку РФ шкодить архітектурі міжнародної безпеки й режиму контролю над озброєнням, у тому числі здатному нести ядерні заряди. У документі засуджується факт зведення російських баз у Криму. Документ підтверджує, що окупація Криму є порушенням міжнародного права, і що окуповані території мають бути невідкладно повернуті під контроль України.

Як повідомляли «Кримські новини», у лютому Росія провела в Криму чергові незаконні бойові стрільби з використанням артилерії.