Стало відомо, скільки сімей зможуть отримати іпотеку під 7%

Новини України та світу
Хельга Полтавка
22 Лютого 2021, 18:52
Хельга Полтавка
22 Лютого 2021, 18:52

Перші кредити за програмою «Доступна іпотека під 7%» почнуть видавати у березні й в нинішньому році їх зможуть отримати п'ять тисяч сімей.

Як підтвердив міністр фінансів Сергій Марченко під час виступу на форумі «Україна-30. Інфраструктура», перший кредит буде виданий на початку березня.

У планах видати п'ять мільярдів гривень кредитів. І п'ять тисяч сімей потенційно вже у 2021 році зможуть скористатися цією програмою. Використовуючи наявний інструментарій цієї програми та досвід, ми підготували рішення уряду, яке буде спрощувати доступ громадян до іпотечного кредитування, — сказав Марченко.

За його словами, це буде стимулювати будівництво і дозволить українцям з березня скористатись програмою.

«Програма реальна, і я думаю, що перший кредит буде виданий на початку березня, найближчим часом. Хто може скористатись програмою? Усі громадяни, які відповідають критеріям, відповідають своїм можливостям отримати такий кредит, мають ділову репутацію, яка дозволяє їм це отримати», — додав міністр.

За словами Марченка, у 2021 році реалізація програми буде здійснюватись через кошти програми «5-7-9%» — через Фонд розвитку підприємництва. 

Марченко додав, що серед видів предметів іпотеки, які можуть видаватись у рамках цієї програми, — первинний ринок (це орієнтир), майнові права на квартири та будинки+ділянки, а також вторинний ринок для квартир, які були введені в експлуатацію після 2018 року.

Нормативна площа предметів іпотеки — 50 квадратних метрів загальної площі на одного громадянина чи сім'ю з двох осіб + 20 квадратних метрів на кожного наступного члена сім'ї. Максимальна загальна площа предмету іпотеки може бути збільшена на 20%.

Тобто для сім'ї з чотирьох осіб максимальний розмір квартири, яку вони зможуть отримати у рамках програми, — 108 квадратних метрів, — пояснив міністр.

За його словами, максимальна вартість предмету іпотеки — 2,5 мільйони гривень, якщо є перевищення — за рахунок власних коштів може бути сплачений, або кредитні кошти банків без компенсації відсотків.

Базова процентна ставка, за якою громадяни отримають кредит — 7%.

  • Перший крок — громадянин вивчає критерії;
  • другий — звертається до уповноваженого банку;
  • третій — банк повідомляє про відповідність умовам програми та просить подати заявку на отримання кредиту;
  • четвертий крок — кредитна оцінка, укладення договору та перерахування коштів кредиту продавцю предмету іпотеки;
  • п'ятий крок — сплата компенсаційної процентної ставки за рахунок державної підтримки.

За словами Марченко, пакет документів, потрібний для участі у програмі — стандартний під час отримання іпотеки.

  • Максимальна сума іпотечного кредиту — два мільйони гривень;
  • максимальний термін виплати компенсації — 20 років;
  • мінімальний власний внесок позичальника — 15% від суми кредиту;
  • максимальний розмір комісії за надання гарантії Фонду — 0,5% річних.

Нагадаємо, уряд підтримав постанову про доступність іпотеки під 7% річних під придбання житла, побудованого не раніше 2015 року.

Кабмін 15 лютого 2021 року затвердив порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, який передбачає спрощення умов отримання позики.