Стало відомо, скільки коштів виділено на обслуговування Керченського мосту

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
05 Січня 2021, 12:41
Ольга ПолтавкаQHA
05 Січня 2021, 12:41

Компанія «Мостотрест», що належить російському мільярдеру Аркадію Ротенбергу, отримала контракт на суму в 204 мільйона рублів (близько 2,78 мільйонів доларів) на обслуговування Керченського мосту.

Про це повідомляється на порталі держзакупівель РФ.

Йдеться про послуги з утримання залізничного транспортного переходу через Керченську протоку. Мета надання послуг — гарантування безпечного і безперебійного функціонування переходу, а також забезпечення збереження майнового комплексу.

Як зазначається, компанія Ротенберга проводитиме огляд і утримання підмостової, навколомостової зони та берегових укріплень. Також у рамках контракту передбачається проведення водолазного обстеження підводної частини опор і пальової основи.

Договір розрахований на пів року — з 1 січня по 30 червня 2021 року. «Мостотрест» був єдиним учасником тендеру.

Довідка: «Мостотрест» посів перше місце серед найбільших приватних підрядників у Москві за десять років роботи Сергія Собяніна на посаді мера столиці. «Мостотрест» розпочав отримувати контракти від московського уряду в 2011 році з реконструкції розв'язки МКАД і Ленінградського проспекту за 4,8 мільярдів рублів. У наступному році фірма отримала найбільший на той момент контракт Управління дорожньо-мостового будівництва міста. Так, за 121 мільярд рублів вона мала побудувати частину Північно-Західної хорди і декілька розв'язок з МКАД у найближчих районах.

Нагадаємо, ЄС запровадив санкції щодо компаній, які брали участь в незаконному будівництві Керченського мосту в липні 2018 року. Автодорожню частину мосту, яка з’єднує Росію з окупованим нею Кримом, відкрили у травні того ж року.

На початку вересня Кіпр тимчасово блокував санкції ЄС, запроваджені через будівництво Керченського мосту та кібератаки на німецький Бундестаг у 2015 році.

Вже 28 вересня ЄС ухвалив санкції проти деяких фізичних та юридичних осіб, які причетні до незаконного будівництва Росією Керченського мосту в тимчасово окупованому Криму.