Стало відомо, де в окупованому Криму Путін вирішив експериментувати з опрісненням морської води

Новини України та світу
Хельга Полтавка
25 Вересня 2020, 16:54
Хельга Полтавка
25 Вересня 2020, 16:54

В окупованому Криму для вирішення проблеми водозабезпечення центральних регіонів півострова за дорученням президента Росії Володимира Путіна збираються побудувати установку для опріснення морської води. Вона буде розташовуватися в західній частині анексованого півострова.

Як повідомив російський «глава» Криму Сергій Аксьонов, рішення про будівництво цього об’єкта розробляється російським урядом і міністерством промисловості й торгівлі РФ.

Президент дав доручення посприяти у вирішенні проблеми водопостачання Криму і Севастополя. Протягом двох тижнів усі федеральні органи влади готують доповідь главі держави з цього питання. Ця опріснювальна установка буде встановлена в селищі Миколаївка, на березі моря, за 30 км від Сімферополя, – сказав Аксьонов.

Він підкреслив, що це буде в російській практиці перша установка для опріснення води і раніше Росія не займалася подібними проєктами.

За його словами, найближчим часом планується пробурити три свердловини, які дозволять постачати до окупованого Сімферополя до 10 тисяч кубометрів води на добу на цьому етапі, а в подальшому з трьох водозаборів можна буде отримати до 40 тисяч кубометрів води.

Аксьонов зазначив, що для вирішення питання водопостачання Сімферополя буде розглянуто варіант з використанням вод річки Салгир, яка протікає через центр міста.

За його словами, у зв’язку із цим формується програма з установки очисних споруд в селі Укромне поблизу окупованого Сімферополя.

В Крыму планируется строительство опреснительной установки, которая поможет решить проблемы водоснабжения Симферополя и Симферопольского района. Решение о строительстве данного объекта разрабатывается федеральным Правительством и Министерством промышленности и торговли РФ по поручению Президента Владимира Владимировича Путина.Также в ближайшее время планируется пробурить три скважины, средства на эти мероприятия выделены из республиканского бюджета. Данные источники позволят поставлять в Симферополь до 10 тысяч кубометров воды в сутки на нынешнем этапе, а в дальнейшем из трех водозаборов можно будет получить до 40 тысяч кубометров воды.#Крым #Россия

Опубліковано Сергеєм Аксеновим Пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», в окупованому Криму ввели третій, найжорсткіший етап обмеження водопостачання населенню. Погодинно отримуватимуть послуги централізованого водопостачання у Сімферополі та 39 населених пунктах Сімферопольського і Бахчисарайського районів.

Окупаційна "влада" заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води.