Стало відомо, чому Німеччина дозволила добудувати «Північний потік-2»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 16:55
Хельга Полтавка
15 Січня 2021, 16:55

Федеральне морське і гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» в економічній зоні країни.

Про це йдеться у заяві відомства, повідомляє DW.

Попереднє рішення регулятора не дозволяло виконувати роботи до кінця травня. Однак скарги — наприклад, з боку екологічних асоціацій — можуть призупинити роботи у винятковій економічній зоні Німеччини, це матиме тимчасовий ефект, — йдеться у заяві.

Як зазначається, таке схвалення стало необхідним, серед іншого, через те, що швейцарська компанія вилучила свої спеціальні кораблі після погроз США санкціями наприкінці 2019 року.

Після виходу Швейцарії з «Північного потоку-2», проєкт мав перейти на тип корабля, який утримується або переміщується іншими судами. Дозвіл, який виданий зараз, застосовується до такого судна.

Це судно — російська «Фортуна» — вийшло з порту Вісмар у четвер ввечері 14 січня й було в Балтійському морі біля Ростока у п'ятницю вранці 15 січня, повідомляє корабельний радар shipfinder.com.

Компанія Nord Stream 2 AG планує завершити великі будівельні роботи на одній з двох гілок суперечливого російського газопроводу в першій половині 2021 року, незважаючи на санкції США.

Нагадаємо, США розширять санкції проти структур, причетних до будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Як повідомляли «Кримські новини», канцлерка Німеччини Ангела Меркель готова зв’язати «Північний потік-2» та отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.