Стало відомо, чому Київ не визнає російські паспорти видані в анексованому Криму, навіть після його деокупації | QHA media
11 Серпня 2020, 14:18

Стало відомо, чому Київ не визнає російські паспорти видані в анексованому Криму, навіть після його деокупації

Закрити

Україна навіть після деокупації Криму не визнає документи, видані російською владою на півострові. Про це в коментарі РБК-Україна сказав прокурор Криму Ігор Поночовний.

«Якщо ми зараз скажемо, що визнаємо документи або рішення, пов’язані з правом власності, то почнеться просто бардак, оскільки багато об’єктів нерухомості в Криму були незаконно привласнені окупантами, але при цьому юридично вони належать громадянам України. Саме невизнання будь-яких юридичних документів і рішень, виданих окупаційною владою, є запорукою того, що процес анексії Криму Росією ніколи не закінчиться», — пояснює прокурор Криму.

Раніше в Постійному представництві президента в АРК запевняли, що не дивлячись на наявність у жителів півострова паспортів, виданих Росією після анексії, кримчани продовжують залишатися громадянами України.

У відомстві запевнили, що «Україна буде захищати права і інтереси своїх громадян, які проживають в умовах окупації в Криму і Севастополі».

Як зазначало МЗС України, нав’язана паспортизація є елементом системного тиску російської окупаційної «адміністрації» на громадян України, які проживають в тимчасово окупованому Криму.

1 травня президент Росії підписав новий указ, згідно з яким ті, хто народилися і проживали в Криму і Севастополі, але виїхали до анексії півострова, можуть отримати громадянство РФ.

Дивитись ще: