«Сталась історична подія»: музей-архів преси отримає нове приміщення

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
01 Квітня 2021, 14:35
Тетяна Нікішина
01 Квітня 2021, 14:35

Некомерційна просвітницька установа Музей-архів преси отримає нове приміщення.

Про це у фейсбуці повідомив куратор установи Вахтанг Кіпіані.

За словами Кіпіані, згодом знадобиться допомога меценатів і волонтерів для облаштування нового приміщення музею, в отриманні якого допомогла Оксана Маркарова, у минулому — міністр фінансів України, а нині — Надзвичайний та Повноважний Посол України в США.

Музей-архів преси переїде. Понад сім років тому, за кілька днів до початку Майдану, на запрошення Оксани Маркарової ми отримали дах над головою. Змогли розмістити колекцію періодики, книг, діаспоріани, самвидаву. Але місця стало мало, бо десятки тисяч книг і сотні тисяч інших паперових артефактів — це трохи і ще трошечки. Нове приміщення — це теж Поділ, і теж за грандіозної допомоги Оксани — воно буде в кілька разів більше за теперішнє. Це знову сотні коробок, ремонт, меблі, обладнання… Бюджет — це ви, добрі друзі «Історичної Правди», — написав Кіпіані.

Довідка. Музей відкрито у жовтні 2014 року. Існує на громадських засадах, його функціонування забезпечують волонтери. Поповнення колекції здійснюється за рахунок дарування музею підбірок періодичних видань приватними особами, а також закупівля видань коштом засновника та меценатів.

Ведеться робота щодо каталогізації колекції та її оцифровування. Колекція музею нараховує понад 30 тисяч найменувань газет і журналів. Має кількасот тисяч одиниць зберігання.

Як повідомляли «Кримські новини», Апеляційний суд Києва скасував рішення щодо заборони публікації книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», на яку попередньо поскаржився прокремлівський політик Віктор Медведчук.