Стала відома вартість викраденої української ікони, яку подарували Лаврову

Новини
Хельга Полтавка
12 Січня 2021, 13:53
Хельга Полтавка
12 Січня 2021, 13:53

Позолочена старовинна ікона Миколая Чудотворця, яка була викрадена в Луганську і подарована міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову під час візиту до Боснії, може коштувати 12,5 мільйонів євро.

Про це повідомляє «Балканський оглядач» у Facebook.

За даними джерел, близьких до оточення глави президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка, ікона Миколая Чудотворця зберігалася в банківському сейфі Banke Srpske до його банкрутства, а потім була передана на зберігання банку UKIO, що має литовських власників.

Коли і як ікона потрапила в боснійський банк, точно невідомо.

Згідно з інформацією джерел, Додік хотів «повернути до Росії те, що їм належало, і таким чином ще більше зміцнити свої зв'язки з цією країною».

Зазначається, що сам «акт вручення» ікони очільнику МЗС Росії відбувся поза усіма протоколами. Пізніше стало відомо, що на 300-річній іконі стоїть печатка, яка засвідчує її приналежність Україні. Додік підтвердив, що ікону було «знайдено в Луганську».

❗ВАРТІСТЬ СКАНДАЛЬНОЇ ІКОНИ - 12,5 МЛН ЄВРО❓Ікона , яку голова Президії БіГ Мілорад Додік подарував міністру...

Posted by Балканський оглядач on Monday, January 11, 2021

Нагадаємо, скандал довкола православної ікони українського походження виник тоді, коли сербський член президії Боснії та Герцеговини Мілорад Додік під час візиту Сергія Лаврова подарував йому 300-річну українську ікону. Посольство України в Боснії і Герцеговині (БіГ) направило ноту до міністерства закордонних справ БіГ з проханням надати детальну інформацію про те, на якій підставі був зроблений такий «подарунок».

Міністерство культури та інформаційної політики України з'ясувало, що на іконі є печатка Одеської крайової комісії з охорони пам'яток матеріальної культури і природи, створеної у 1926 році при Одеському історико-археологічному музеї.

«Кримські новини» повідомляли, що члени Президії Боснії і Герцеговини Желько Комшич і Шефік Джаферовіч, представники хорватської та боснійської мусульманської громади, відмовилися прийти на зустріч з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.