США заявили, що готові вивести свої війська з Іраку

Новини України та світу
Хельга Полтавка
08 Квітня 2021, 12:25
Хельга Полтавка
08 Квітня 2021, 12:25

США і Сили міжнародної коаліції можуть у перспективі залишити територію Іраку, однак графік їхнього виведення ще визначатиметься на консультаціях.

Про це йдеться у спільній заяві обох країн за підсумками перемовин, повідомляє France24.

Під час відеоконференції, проведеної держсекретарем США Ентоні Блінкеном і міністром закордонних справ Іраку Фуадом Хусейном, сторони погодилися, що іракські сили готові взяти на себе більшу відповідальність.

Сторони підтвердили, що військова місія сил США і коаліції тепер перейшла до місії, зосередженої на навчанні й консультуванні, що дозволяє перекинути решту всіх бойових сил з Іраку. Терміни будуть визначені в ході майбутніх технічних переговорів, — йдеться у спільній заяві.

Згідно із заявою, переорієнтація сил США і коаліції з бойових операцій на тренування, допомога і консультування іракських сил безпеки демонструють успіх співпраці з Іраком.

Раніше агентство Associated Press повідомляло, що влада Іраку направила офіційний запит до адміністрації США щодо термінів відновлення перемовин про двосторонні відносини і виведення з країни американських військ, що залишаються на її території.

Агентство нагадувало, що ці перемовини почалися у червні минулого року, коли при владі у Вашингтоні перебувала адміністрація президента США Дональда Трампа. Одночасно для адміністрації нинішнього президента Джо Байдена продовження цих перемовин стане першим обговоренням відносин між Вашингтоном і Багдадом.

Нагадаємо, ексміністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, якщо США підуть з Іраку, там утвердиться Росія.