США засудили арешт окупантами журналіста Єсипенка в Криму

Новини України та світу
Ірина Требунських
18 Березня 2021, 18:17
Затримання Владислава Єсипенка. Скріншот
Ірина Требунських
18 Березня 2021, 18:17

Сполучені Штати Америки публічно засудили незаконне позбавлення волі окупантами співробітника «Радіо Свободи» Владислава Єсипенка. Відповідну заяву опублікувало американське посольство у Києві.

Ми засуджуємо політично вмотивований арешт Росією журналіста Владислава Єсипенка в Криму. Російські окупанти не мають законних повноважень перешкоджати діяльності вільної преси, — йдеться у заяві.

Також у США підкреслили, що Крим є Україною і окупанти не мають права самовільно заарештовувати людей та відмовляти їм у належних судових процесах.

Нагадаємо, в окупованому Криму російські силовики схопили двох жителів півострова, які були присутні на акції до дня народження Тараса Шевченка у Сімферополі 9 березня. 

Як повідомляли «Кримські новини», силовики ФСБ затримали в тимчасово окупованому Росією Криму жителя Кривого Рогу Владислава Єсипенка. Окупаційні силовики стверджують, що нібито Єсипенко зізнався у зборі інформації «про місця масового перебування людей і життєзабезпечення» для Служби зовнішньої розвідки України.

За процесуального керівництва прокуратури Автономної Республіки Крим розпочато кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі окупантами Владислава Єсипенка.