США застосували нові санкції за «Північний потік-2»

Новини України та світу
Ірина Требунських
23 Лютого 2021, 12:06
Ірина Требунських
23 Лютого 2021, 12:06

США внесли корабель, який бере участь в будівництві «Північного потоку-2», до ще одного списку санкцій. Як передає «Європейська правда», йдеться про судно-трубоукладач «Фортуна».

Ці санкції застосовані згідно із законом PEESA «Про захист енергетичної безпеки Європи».

Під санкції потрапила компанія «КВТ-Рус», яка є власником судна «Фортуна».

Ще у січні Дональд Трамп ввів обмеження проти цього корабля і компанії за допомогу в будівництві газопроводу для доставки російського газу в Європу через Німеччину. Але то був інший санкційний список, який базується на законі CAATSA «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій». 

Зазначимо, російська «Фортуна» вийшла з порту Вісмар у четвер ввечері 14 січня, і вже наступного дня була у Балтійському морі.

Нагадаємо, 15 січня Федеральне морське і гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» в економічній зоні країни. Вже 19 січня дія дозволу на ведення робіт з будівництва газопроводу в німецьких територіальних водах була призупинена.

Як повідомляли «Кримські новини», рух суден, які будують газопровід «Північний потік-2», руйнує екосистему Балтійського моря.