США запровадили санкції проти Коломойського та його сім’ї

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 18:18
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 18:18

Сполучені Штати Америки сьогодні, 5 березня, ввели до санкційного списку «олігарха і колишнього державного чиновника України» Ігоря Коломойського. Як йдеться у заяві державного секретаря США Ентоні Блінкена, цей крок викликаний причетністю Коломойського до випадків масштабної корупції.

У США зазначають, що під час головування у Дніпропетровській облдержадміністрації (2014-2015 роки), Коломойський брав участь у корупційних діяннях, серед яких і використання свого політичного впливу та офіційної влади для особистої вигоди.

Також хочу висловити занепокоєння поточними повсякчасними спробами Коломойського підірвати демократичні процеси й інституції в Україні, що становить серйозну загрозу для її майбутнього, — заявив Блінкен.

Також до санкційного списку в США внесли його дружину Ірину Коломойську, його доньку Анжеліку Коломойську та його сина Ізраїля Цві Коломойського. Їм всім заборонений в’їзд на територію США.

«Це рішення підтверджує прагнення США підтримувати реформи політичного, економічного та судового секторів, які є ключовими для Євроатлантичного шляху України», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, українського олігарха Ігоря Коломойського звинуватило міністерство юстиції США у розкраданні мільярдів доларів з банку, який колись належав йому, і у відмиванні цих грошей у Сполучених Штатах, де він хоче побудувати свою бізнес-імперію.

Як повідомляли «Кримські новини», минулого року Верховний суд Сполученого Королівства відмовив у задоволенні клопотань, поданих Ігорем Коломойським і Геннадієм Боголюбовим, щодо юрисдикції англійського суду розглядати позов «Приватбанку» щодо шахрайства, здійсненого за попередньою змовою осіб.

Пізніше англійський суд зобов’язав колишніх власників та інших відповідачів сплатити «Приватбанку» додатково 1 мільйон фунтів стерлінгів.