США в ОБСЄ: Росія повинна припинити репресивну окупацію Криму

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 10:58
Тетяна Нікішина
07 Березня 2021, 10:58

За сім років Росія встановила в окупованому Криму жорстокий репресивний режим, спрямований проти кримських татар, етнічних українців і всіх, хто виступає проти окупації.

США закликають припинити репресії.

Про це повідомляється на сайті Місії США при ООН.

У заяві до сьомих роковин окупації Криму говориться, що Росія повинна також звільнити всіх українських політичних в'язнів.

Крім того, США нагадали, що замість того, щоб дотримуватися міжнародних норм, Росія займається нарощуванням військової могутності в Криму, у тому числі перекидає на півострів літаки і ракети, що оснащені ядерною зброєю, і боєприпаси. Країна-агресор збільшила військову присутність у Чорному та Азовському морях, Керченській протоці.

Позиція США зрозуміла: Крим — це Україна. Ми рішуче підтверджуємо нашу підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води, — йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше президент США Джо Байден продовжив на один рік дію санкцій щодо Росії через окупацію українського Криму і війни на Донбасі.

Як повідомляли «Кримські новини», Російська Федерація не окупувала б Крим, якби Україна станом на 2014 рік була країною-учасницею НАТО, адже мета існування НАТО — захищати кожного союзника.