США розширять санкції за будівництво газопроводу «Північний потік-2»

Новини України та світу
Ірина Требунських
20 Жовтня 2020, 18:51
Ірина Требунських
20 Жовтня 2020, 18:51

Державний департамент США розширить санкції проти структур, причетних до будівництва газопроводу «Північний потік-2». Про це рішення Держдеп оголосив сьогодні, 20 жовтня.

До цього американські санкції поширювалися на компанії, які безпосередньо надають судна для будівництва «Північного потоку-2». Відповідно до Закону про захист енергетичної безпеки Європи (PEESA), Конгрес США має отримати доповіді з переліком суден, які займалися укладанням труб для «Північного потоку-2» або «Турецького потоку», а також перелік іноземних суб’єктів, які свідомо продавали, орендували або надавали ці судна для будівництва.

Тепер під санкції США можуть потрапити і ті компанії, які допомагають модернізувати або встановлювати обладнання на судна, що використовуються для укладання труб.

Ми закликаємо Росію припинити використовувати свої енергоресурси для створення національних залежностей. Так Росія розширює свій політичний, економічний та військовий вплив, ослаблює європейську безпеку та підриває національну безпеку США, — йдеться у повідомленні.

У Держдепі США роз’яснили, що під санкційне визначення можуть потрапляти «іноземні фірми або особи, які надають певні послуги або товари, які мають істотне значення для надання або експлуатації судна, що бере участь у процесі укладання труб для таких проєктів». «Державний департамент і міністерство фінансів готові використовувати весь спектр санкцій, щоб зупинити будівництво цих трубопроводів», — підкреслили в американському відомстві.

Нагадаємо, Сенат США включив додаткові санкції проти «Північного потоку-2» в проєкт оборонного бюджету Сполучених Штатів. Сенат вніс законопроєкт «Про енергетичну безпеку Європи», який передбачає розширення санкцій відносно компаній, які причетні до будівництва «Північного потоку-2».

Президент США Дональд Трамп розкритикував проєкт «Північний поток-2», через який Берлін, за його словами, платить Москві «мільярди доларів за новісінький газопровід».

Як повідомляли «Кримські новини», канцлерка Німеччини Ангела Меркель готова зв’язати «Північний потік-2» та отруєння російського опозиціонера Олексія Навального, але поки що зарано визначати, які наслідки для газопроводу матиме інцидент з отруєнням.